Yediğiniz Tostları Unutturacak Efsane Tost Tarifi

0
188

Şimdiye kadar yediğiniz tostlardan soğutan bir tost tarifi ile karşınızdayım bu gibi tarifler için paylaşın ki bende sizinle paylaşıyım.

Kıymalı tost yapacağız tost ekmeği tarzı ekmekle yapabilirsiniz ekmeğin arasını bıçakla kesin. 1 tane sivri biberi küçük küçük doğrayın sonra 1 tane soğanın yarısını da ince ince doğrayın.

Ve bir kaba alın yaklaşık 200 gr kadar kıyma ilave edin kabın içine sonra tuz, kırmızı toz biber biraz kimyon çok az bir su ile karıştırın amacımız ekmeğin içine yayılması suyun amacı başka yok.

Ekmeğin içini çıkarın çok fazla dibe inmeden sonra kıymayı ince katman olarak içine yayın kıymayı daha sonra ekmeklerin dış yüzü birbirine bakacak şekilde ekmeklerin içini ve kıymalı tarafını pişirmiş olacağız.

Sonra kıymasız olan ekmek yüzünün iç kısmına hazır acı sosundan sürün daha sonra kıymalı ekmek yüzümüz iyice kızardıktan sonra tost makinasında iken kıymanın üstüne kaşar dilimlerini serin sıkı sıkı üst üste gelebilir.

Kaşarın üstüne de kırmızı toz biber serpin ve diğer acı sos sürdüğümüz ekmek yüzünü de üstüne kapatıp yağlıyoruz ekmeğimizi tereyağ ile ve karşınız da herkezin yapmadığı dillere destan bir tost bakalım bu lezzetten sonra düşünceleriniz ne olacak hemen paylaşın bu lezzeti kıskanmayın kimseyle. Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here