Yazın Parfüm Nasıl Kullanılır ?

0
90

Parfüm kullanımında ilk olarak karşımıza çıkan iki detay bulunmaktadır. Bunlardan ilki tene göre parfüm kullanımı ikincisi ise mevsime göre parfüm kullanımıdır. Eğer sizde yaz mevsiminde parfüm nasıl kullanılır, hangi parfümler tercih edilmelidir merak ediyor iseniz yazımızda sizlere yazın parfüm nasıl kullanılır sorusunu cevaplıyoruz. Keyifli okumalar.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte doğa adeta neşeli bir şarkı söylemeye başlar. Kuşların cıvıltısı bir musiki gibi kulaklarınızın pasını siler. Vitrinler renklenir ve kıyafetlerde ki yoğun ve iç karartıcı tonların yerini beyaz,soft ve cıvıl cıvıl renkler alır. Tüm bunlar değişim yaşarken parfümün kıştan kalması son derece yanlış bir adımdır. Yaz ve kış aylarında parfüm konusuna son derece dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü kışın hayran bırakan bir koku yaz aylarında sizin kabusunuz olabilir.

Yaz aylarında kullanılan parfümlerde ağır baharat kokuları asla yer almamalıdır. Bunun yerine daha pudramsı kokular tercih edilmelidir. Soft ve hafif parfümler tercih edilmelidir. Üst notalarda çiçek kokularının yer aldığı ve alt tonlarda genellikle pudramsı kokuların yer aldığı parfümler tercih edilmelidir. Ağır şeker ve meyve kokusu tercih etmek bu mevsimler için yanlış bir tercihtir. Sıcak havalarda bu koku çokta hoş gelmez ve insanı bunaltabilir. Bunun yanı sıra yaz aylarında parfümler ten ile buluşmalıdır. Kış aylarında kıyafetlere sıkılan parfüm yaz aylarında eklem bölgelerine sıkılarak kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here