Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

0
255

İnsanın hayatta kalabilmesini gerektiren ihtiyaçlardan biri de uykudur. Uyku yemek yemekten sonra en önemli ihtiyaçların başında gelir. Bir evin en önemli odalarından biri de yatak odasıdır. Yatak odası bizim dinlenerek vakit geçirmemizi sağlayan hücrelerimizi yenilediğimiz genellikle uyku saatlerini geçirdiğimiz bölümdür. Bu nedenle yatak odasının dekorasyonu da büyük önem taşır. Yatak odasının düzenlenmesi dekorasyonunun yanı sıra en başta sağlığa duyarlı ergonomi eşyalar seçmemizde fayda var. Çünkü günümüzün en çok zamanını orda geçiriyoruz.

Gelelim mobilya seçimine bir yatak odasında olması gerekenler yatak, giysi dolabı, komidin ,aynalık,halı,perde vb. Bunları dekore ederken en başta odaya girerken yatak göze çarpmalıdır. Tabi seçtiğiniz yatak da sizin zevkinize göre avangart veya daha sade düşük yatak olabilir. Komidinleri de koyacağınız yerlerin en başında tabi ki de yatak uçlarının her iki köşesi gelir. Giysi dolabınızda yatakla mesafeli duvara sıfır mesafede olabilir. Kadınların gözdesi olan aynalı makyaj masası ise yatağın karşısına konulabilir. Yatağın ayak kısmına sandık pufları konulabilir. Yatağın genişliğinde olursa orayı kitap okuma zamanlarında kullanarak keyifli hale getirmiş olacaksınız.

Duvar boyası seçerken mobilyayla uyan, mobilyaları ön plana çıkaran yumuşak, açık tonlar tercih edin. Odanızı da bu şekilde daha ferah göstermiş olursunuz. Yatak başlığınız duvara bitiş ise tam üstündeki duvara size ait bir fotoğraf ya da hoş bir tablo koymanızda odanıza farklı hava katacaktır. Son olarak şunu söylemeliyim ki bir yatak odasında olmazsa olmaz aksesuarlardan biri de gece lambalarıdır. Şifonyerlerin üzerine ya da boş kalan bir köşenize renkli bir aydınlatma yerleştirmeniz de hoş bir dekor fikri olacaktık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here