Yanmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

0
135

İçeriğinde bol miktarda katkı maddesi bulunmasıyla yanan saçlarınızın tek çözümü şüphesi ki doğal yöntemler olacaktır. Ancak saçlarınız eğer düzleştirici ve maşanın aşırı kullanımından dolayı yanmış ise arık buna dur demelisiniz, bunun için üretilebilecek en akıllıca çözüm budur. Ancak saçlarınız boya gibi kimyasal maddeler yüzünden yanmış ise düzenli bir bakım yapmalısınız. Bu da kuaför salonlarında yüksek sıcaklıklarda yapılan ya da yine bolca kimyasalın işin içine girdiği bakımlardan uzak olalı. Yani doğal yollardan sağlamalısınız.

Saçınızın yanması kökten uca yenilenme gerektirir. Ve bu işe öncelikle saçı biraz kestirerek başlayabilirsiniz. Herhangi bir ısıl işlem uygulamadan da eve geri dönmeli ve bakıma başlamalısınız. Doğal bakımı uygulama sıklığınız tamamen size kalmış bir durum.

Doğal yağlardan zeytinyağı saç bakımında başta gelen ürünlerdendir. Saça derinlemesine bakım yapar, yıpranmış saçı yeniler, onarır. Kaybedilen nemi geri kazandırır. Hindistan cevizi yağı saça yumuşaklık ve parlaklık verir. Badem yağı da saçın kolay uzamasını sağlar, kesilen saçın sağlıklı uzaması önemlidir. Saç uzadıkça kesilir ve yanan saçtan tamamıyla kurtulmayı sağlar ayrıca saça parlaklık ve güç verir.

Bu üçünden oluşan maskeyle saça bir ay içerisinde eski sağlığını geri verir. Maskenin içerisine ilave olarak eczanelerde satılan ampulleri kırabilirsiniz. A vitamini, B vitamini ve özellikle biyotin saç için oldukça önemlidir. Ayrıca susam yağı, hint yağı ve argan yağı da saça bakım yapan oldukça önemli yağlar arasındadır. Bu yağların ve vitaminlerin hepsiyle oluşturulan bakım maskesi günlük olarak da kullanıma uygundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here