Spor İçin Motivasyon

0
203

Spor mu yapıyorsun? Peki ne için yapıyorsun spor için motivasyon, seni motive mi edecek yoksa spor için motivasyon her zaman gerekli mi senin için, sen de eksikler var işte o eksikler.

Cesaret nedir? Cesaret korkusuz olmak demek değildir. Cesaret korkularının korkularının üzerine gidebilmektir. Cesaret korkmamak değildir, cesaret korkuya rağmen ilerleyebilmektir, koşabilmektir. Sen cesur musun? Cesur olduğuna inanıyor musun? Eğer cesursan korkularının üzerine gitmeye başla.

Eğer cesursan bahane bulmayı bırak.
Yol zorlu biliyorum; yol zorlu, büyük engellerle karşılaşacaksın, belki en yakın arkadaşların, belki ailen bile desteklemeyecek deni ama sen yolunda yürümeye devam edeceksin.
Tek başınada kalsan devam edeceksin. O antrenmana gitmen lazım, o ağırlıkları kaldırırken zorlanman lazım.
Vücudun artık devam etmek istemeyecek ama sen zihninle, kalbinle, yüreğinle devam edeceksin ancak böyle başarılı olursun, ancak böyle yenilmez olursun, ancak böyle durdurulmaz olabilirsin.

Kimse seni durduramaz merak etme! Senden başka kimse seni durduramaaaz, durduramayacak; ama sen daha kendine inanmıyorsun, Kendine güvenmiyorsun daha artık şu kendine güven.

Boşuna mı antreman yapıyorsun, boşuna mı uykuna dikkat ediyorsun. Boşuna mı hergün beslenmeni düzene sokmaya çalışıyorsun. Bunların hiçbiri boşuna değil, bunların hepsi sonuç verecek ama kendine inancın olmadan olmaz, kendine inanç olmadan olmaz, kendine inanacaksın ve o antremanı yapacaksın, kendine inanacaksın ve o ağırlığı kaldıracaksın, kendine inanacaksın ve o maçı kazanacaksın. Bu kadar basit, aslında bu kadar basit, zor demelerine bakma, zihnindeki kötü düşüncelere aldırma nasıl ki kasların geliştikçe kaldırdığın yük artıyor, aynı şekilde başarın arttıkça da zihninde kaldırman gereken yük artacak, nasıl ki yüksek ağırlık vücudu zorluyorsa, yüksek başarılar da zihnini zorlayacak, zihnini yoracak ama sende bunu kaldıracak güç var bana güven!

Düşündüğün kadar zor değil, yenilmez olmak düşündüğün kadar zor değil, durdurulmaz olmak düşündüğün kadar zor değil, kendine inan ve çalışmaya devam et.
Pes etmezsen başarılı olacaksın, pes etmezsen yenilmez olacaksın, pes etmezsen durdurulmaz olacaksın merak etme.

Dayanıklılık

Eğer isterseniz, her şeyi yazabilirsiniz ama sana birşey söyleyeceğim. Hayat ağzına sürekli vurur ve bana büyük bir iyilik yapman lazım. Senin nedenin o yıkılıştan daha önemli ve ben bunu severim.

Buster douglas yere serilmişti Kimse mike tarafından yere serilip, tekrar geri kalkamamıştı.

Neredeyse 10 sn vardı. Tökezlemişti; zil sayesinde kurtulmuştu ve o köşesine, giderken bütün dünya, evet işte bu kadar. Der gibiydi geri döndüğünde, Mike sadece onu dövecekti, hepsi bu kadar tam olarak. Beni dinleyin, sizin çoğunuzu şuan da pes edemezsiniz, teslim olamazsınız.

Beni dinleyin, eğer kolay olsaydı herkez yapardı ve hayat sizi geriye doğru sürüklediğinde sizden Buster Douglas, ne yaptıysa sizden onu yapmanızı istiyorum. Buster Douglas tekrar dövüşmeye başladı! Ve dünya şok oldu! Goliath yere serilmişti. ”Ne oldu?” Buster Douglas`a gidip ne olduğunu sordular, ve Buster Douglas: ”Beni dinleyin oldukça basit, annem ölmeden önce, benim Mike Tyson`u yeneceğimi söylemişti.” Ve ”Dövüşten iki gün önce annem öldü.” Buster Douglas karar vermek zorundaydı annesi öldüğünde, ya annesi ile beraber ölecekti, ya da karar verip, canlanabilirim ve annem için yaşayabilirim demem lazımdı ve Mike Tyson`u nakavt etti.

Sadece onun nedeni onun yumruğundan daha önemliydi, onun nedeni yenilgisinden daha önemliydi! Onun nedeni travmasından ve çilesinden daha önemliydi, ve sana söylüyorum eğer nedeninin ne olduğunu bilmezsen ve nedenin güçlü değilse, her geçen gün nakavt olacaksın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here