Siktir Et! Türkçe Motivasyon

0
248

Bu makalede sana gerçek başarının sırrını vereceğim. Sana sert gerçekler vereceğim. Siktir et! Türkçe motivasyon, motivasyonunu yükseltmeye hazır mısın evet motivasyon önemli eğer dediklerimi uygularsan kimse senin önünde duramayacak, kimse bir daha laf etmeye dahi cürret edemeyecek.

Öncelikle sana bir soru sormak istiyorum: kendini yeterince değerli görüyor musun?, kendini diğer insanlar kadar değerli görüyor musun, ben sana söyleyim kendini değerli felan görmüyorsun. Hergün düşüncelerinle kendini eze eze bir hal oluyorsun, hergün kendine sövmekten başka birşey yapmıyorsun. Kendi değerini neye göre belirliyorsun.

Kendi özelliklerine, kendi inançlarına, kendi prensiplerine göre mi? Yoksa başkalarının düşüncelerine göre mi? Cevap basit: başkalarının düşünceleri senden daha önemli. O sana aptal diyor, kendini aptal sanıyorsun, o sana yapamazsın diyor, yapamayacağını düşünüyorsun, o senden birşey olmaz diyor, sende benden bir bok olmaz diye etrafta geziyorsun.

Sonra neden başarılı olamadım diye ağlıyorsun. Neden ben diye etrafa soruyorsun. Etrafa sorma, etrafı bırak, yıllardır etrafa sordun bu yüzden başarısız oldun. Bu yüzden bir halt beceremedin bu yüzden etrafa sormayacaksın, artık kendinden başka kimseyi umursamayacaksın ve bu sayede başarılı olacaksın.

Söz Ver

Senden Bana bir söz vermeni İstiyorum. Bu sözü bana ver bende sana başarının garantisini veriyim. Siktir etmeyi öğreneceksin, kim ne derse desin. Yoluna devam etmeyi insanların düşüncelerini umursamamayı öğreneceksin, biri sana aptal mı dedi siktir et, sınavın kötümü geçti siktir et, sevgilin seni aldattı mı? Siktir et, sınıfta seninle dalgamı geçtiler siktir et, boks maçınımı kaybettin siktir et sen yoluna devam et tabiki kimse seni beğenmeyecek, tabiki kötü günlerin olacak, tabiki bazı insanlar sana yamuk yapacak ama gelecek olanlar gidenlerden daha önemlidir unutma.

Her ne yaşadıysan yaşadın, artık devam etmek zorundasın, artık siktir etmek zorundasın, artık bu yükü omuzlarından atmak zorundasın, artık senin önünde uzun bir yol var, uzun bir hayat var, siktir et. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın. Sen yolunda yürü ve onlara hadlerini bildir.

Seni Anlıyorum

Seni anlıyorum. Seni çok iyi anlıyorum. Dizi filimleri ile büyüdüğün için hayatın çok daha kolay olduğunu sanıyorsun. Bir örümcek seni ısıracak ve kahraman olacaksın sanıyorsun. Ama hayat tam tersidir hiç birşey bir anda olmaz, hiçbir başarı bir anda gelmez, bir yola girdiğinde insanlar seni annen baban gibi pışpışlamaz, sana söverler, seni aşağı çekmeye çalışırlar, seni mutsuz etmeye çalışırlar ama sen eğer güçlü olursan eğer sen siktir etmeyi öğrenebilirsen bunların hiç biri seni etkilemez.

Hayat zordur. Başarılı olmak zordur. Ama olay bu yüzden zevklidir, bu yüzden %99`u başarılı olamıyorken Dünya`yı %1`i yönetir. Zor olanın üstünde yükselmek zorundasın, sana inanmayanlara siktiri çekmeyi, seni üzenlerede siktiri çekmeyi öğrenmek zorundasın.

Seninle aynı kaderi paylaşanlarla paylaş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here