Sevgiliniz Sizinle Sadece Cinsellik İçin mi Birlikte?

0
94

Bugün sizinle bu makalede “Sevgiliniz sizinle sadece cinsellik için mi birlikte?” ve “bunu nasıl anlayabiliriz?” konularını konuşacağız. Hepimiz güzel bir ilişki yaşamak isteriz. Bu ilişkide hem duygusal hem de fiziksel bir tatmin arayabiliriz.  Ama bazı ilişkilerde taraflardan birisinin beklentisi sadece cinsellik olabilir.

Bir diğer taraf eğer bunun farkında değilse uzun vadede daha ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Daha büyük hayal kırıklıklarına sebep olabilir. “Bir ilişkiyi nasıl tanıyabiliriz?” Bundan bahsetmek istiyorum size. İlk bahsetmek istediğim şey eğer amaç cinsellikse sevgiliniz sizinle gerçek bir buluşmaya çıkmak istemez. Gerçekten aşık olan birisi sevgilisi ile planlar yapar, yeni yerlere gitmek ister.

Ama amaç sadece cinsellikse ve böyle bir bireyle karşı karşıyaysanız onun amacı sadece cinsellik olduğu için bu amaca yönelik buluşmalar ayarlar. Akşamları evinize gelmek ister ya da sonu cinsellik ile bitebilecek organizasyonlar ayarlamaya çalışır özellikle.

Eğer sevgilinizin amacı gerçekten cinsellikse gerçek bir iletişim kuramayabilirsiniz onunla. Gün içinde sağlıklı ilişkilerde insanlar, çiftler birbirlerinden devamlı haberdar olurlar ve birçok konuyu konuşabilirler, birbirlerinin duygu durumundan, iş hayatından haberdar olabilirler. Ama böyle biriyle birlikteyseniz attığınız mesajlar kısa mesajlarla, böyle kısa cevaplarla cevaplanırlar Aradığınız zaman ulaşamayabilirsiniz.

Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız dikkatli olmalısınız. Eğer taraflardan birinin amacı sadece cinsellikse genelde geceleri arayabilir. Cem Yılmaz’ın bir espirisin de söylediği gibi geceleri mesaj atan bir tip vardır ya “uyudun mu?” diye genelde bu tipler o tiplerdir.

Eğer ki sevgiliniz gece vakti sadece cinsel konuları konuşmak için iletişime geçiyorsa, arıyorsa burada da önemli bir ipucu var demektir burada da önemli bir ipucu var demektir. Bir diğer şey ise sevgilinizle bir ortama gittiniz ve kalabalık bir ortam burası orada sevgilinizin arkadaşlarıyla, tanıdıklarıyla karşılaştınız.

Sevgiliniz sizi tanıtmaktan kaçınıyorsa, onlarla tanıştırma konusunda biraz hevessiz ise bu da dikkat etmemiz gereken ipuçlar dan bir tanesi. Çünkü gerçekten seven birisi sevdiği insanı tanıdıklarıyla tanıştırmak için çırpınır, çok özen gösterir. Yine dikkat etmemiz gereken önemli ipuçlar dan bir tanesi, sevdiğiniz insan sizinle her konuda konuşmak ister.

Duygusal durumunuz hakkında, aileniz hakkında, işiniz hakkında eğer ki sevgiliniz, birlikte olduğunuz kişi hiç bunlara özen göstermiyorsa, hiç merak etmiyorsa tek konuşmak istediği konu seks ve cinsellikse bu da önemli bir ipucudur bizim için. Çünkü amacı cinsellik olan bireyler, öbür konularla ilgilenmez. Öbür konular için vakti yoktur onun amacı sadece cinselliktir.

Bu arada da kısa şekilde durumu kurtarmak, idare etmeye yönelik çabalar gösterir, davranışlar sergiler. Her ilişkili insanlar bir süre sonra gelecek planı kurmaya başlar, geleceğe yönelik hayaller oluştururlar ve bunu sevgilisi ile konuşmak ister doğal olarak. Eğer böyle bir kişiyle birlikteyseniz kurduğunuz bu hayalleri karşı tarafa anlattığınızda bu durumun hızla geçiştirildiğini, önemsenmediğini, yalap şap cevaplar verildiğini hissedersiniz.

Bu önemli bir ayrıntıydı. Böyle tipler geleceğe yönelik bir güvence, bir ümit vermek istemezler size. Bir de çok önemli bir şey var burada: Eğer böyle bir tiple beraberseniz onun cinsellik girişimlerini, amaçlarını reddederseniz, reddedici bir tavır içine girerseniz sizi aşağılayabilir, ezmeye çalışabilir. Kezban diyebilir, Türk kızısın işte hepiniz aynısınız diyebilir. Kişiliğe yönelik hareketlerde dahi bulunabilir.

Böyle bir insanla ilişki çok uzun vadeli olmayacaktır ve sonu hayal kırıklığı ile bitebilir. Bir ilişkide hem duygusal hem de fiziksel yönler eşit ağırlıkta olmalı. Birinden biri eksik olursa o ilişkide sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here