Sevgilim Olmuyor! Sevgilim Olsun İstiyorum Artık

0
128
Nasıl sevgili bulabilirim

Sevgilim olmuyor ne yapmalıyım?

Sevgilim neden olmuyor? Sorusunun cevabında aslında bu sizden mi kaynaklanıyor mesela, ilişki kurma biçiminizden mi kaynaklanıyor. Eğer belli bir yaşa geldik bekliyoruz derseniz de burda da bir problem var girişkenlik, kendimizi iyi ifade etmek, ortak alanlar yaratmak, sosyal faaliyetlerin içerisinde bulunmak bunlar çok önemli. Sadece bir sevgili ortamı değil, arkadaş ortamı için de yaratmak için de çok önemli, sadece duygusal ilişki bağlamında yazmayalım bunu ama eğer bu ortamlara biz girmiyorsak problem var. Hobi alanları var çok da fazla var, spor alanları var onlar içerisinde çok fazla imkan var baktığımız zaman bunlar arasından birşey seçelim tek bir amacımız olmasın. Hakkaten kendimizi geliştirmek için başka ortamların içinde de bulunmak bir amaç olsun Orda saten birileri karşımıza çıkacaktır.

Karşı cinsle ilişki kurarken özellikle hoşlandığımız kişi ile ilişki kurarken biraz saçmalamamız kadar doğal bir şey yok yada elimizi ayağımızı nereye koyacağımızı bilememek gibi, bazen doğru cümleri doğru yerde kuramamak gibi hatta bazen kelimelerde takılmak gibi manasız manasız gülmeler gibi bunlar bu dönemin heyecanları gibi bence bunlar çok da olması gereken şeyler gibi ama hiç de ifade edemeyecek kadar bizi zorluyorlarsa bunlar orda problem var tabiki burada uygun iletişimi kurmak için özellikle burda bir uzman yardımı almayı önerecem çünkü aslında biz kendi özelliklerimizi biliyoruz. Kendimizi defalarca iyi anlattığımız, iyi yansıttığımız, alanlarımızda oldu çocukluğumuzdan gençliğe gittiğimiz zaman içerisinde orda tabi onay alma faktörü, heyecan alma faktörü, beğenilme faktörü gibi faktörler ortaya çıkıyor bu faktörler de kaygı yaratıyor bununla başa çıkmak içinde piskologlara gözükmek isteyebilirsiniz.

Kız arkadaşım neden olmuyor?

Uygun ortamlar varmı yeterince, yeteri kadar sosyal alanlarınız varmı gibi daha sosyal faktörler açısından bir çok soru sormam gerekir. Yada içsel faktörler geliyor insanın aklına gerçekten utangaç olduğunuzumu düşünüyorsunuz, çekingen olduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Kalabalıkların içerisinde yada biri ile ilk iletişim kurduğunuz da yeni tanıştığınız da kendiniz olmadığınızımı düşünüyorsunuz bunlara bakmak lazım. Önce ortamları yaratmayı konuşmalıyız gerçekten bence herkezin okul ve ev arasında yada iş ve ev arasında hayatına alanlar eklemesi lazım ki orada yeni insanlarla tanışmamız çok fazla. İçsel nedenlere baktığımızda da utangaçlığı, çekingenliği, kendimiz ördüğümüz duvarları, kendimizi iyi ifade etmememizi bir çalışmamız gerekiyor, bütün bunları bir konuşmamız gerekiyor. Eğer ama sosyal alanlarınız varsa utangaçlık seviyesinide idare ediyorsanız, kendimizi ifade edebiliyorsak çok fazla kendimiz ile ilgili engeller görmüyorsak o zaman orda cesaret çok fazla gereken bir faktör;

birinden hoşlanıyorsak ortak bir bağlam yaratmak lazım bu bağlamı yarattıktan sonra bağlamdan kastım iletişim kurabileceğimiz ortak konular bulmamız bu konularla ona gitmemiz lazım, daha sonra da kendimizi ifade etmemiz lazım. Reddedile biliriz çok büyük bir felaket değil ilerde bir anınız olur. Ama biz kendi cesaretimiz ile duygularımız ile ifade ettiysek bırakın sadece reddedilme acısı yaşayalım söylenmemiş sözler daha sonra çok acı verir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here