Saç Telini Kalınlaştırmanın Yolları

0
52

Saç telleri ince, sağlıksız olması hem çabuk kırılma, çabuk dökülme, hızla yıpranmaya neden olur, saç tellerini kalınlaşmasını sağlamak için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar ve bir maske tarifi vereceğiz size bu önerilere dikkat ederek ve maskeyi de uyguladığınız taktirde saç teliniz istediğini kalınlığa gelecektir.
Duş alma süreniz hafta 2-3 defa olsun, sık alınan duş saç tellerinin incelenmesine neden olur.
saç kurutma makinesini kullanmama ya çalışın havlu ile saçlarınızı kurutun.
Saç boyarken dikkat edin, bitkisel saç boyalarını tercih edin, boyayı saçlarınızda fazla bekletmeyin.

Beslenmenize dikkat edin, vitamin eksikliğiniz varsa onu giderin vitamin eksikliğin de saç telleri ince ve kolayca kopma ve dökülme olur.
Su günlük su ihtiyacınız en az iki litre sudur.
Saç tellerinin kalınlaşması için, bitkisel bir maske uygulayın saçlarınıza,
İki yumurta akı, bir yemek kaşığı zeytinyağı, iki yemek kaşığı bal ve ile muz ilk önce muzun kabuklarını soyun ve bir kasede püre haline getirin ardında üzerin de zeytinyağı, yumurta akı, bal karıştırın iyice tüm malzemeleri iyice karıştırın ve saç j-kökleriniz de başlayarak saç ucunuza kadar uygulayın bu karışım da tüm saça uyguladıktan sonra saçlarınızı toplayın bir bone ile kapatın bir buçuk saat kadar bekletin ardın da saçlarınızı şampuanla yıkayın. Hafta da iki defa bu maskeyi uygulayın 3-4 hafta uygulayın. Birkaç uygulamadan sonra bile saç telleriniz de ki değişimi göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here