Saç Kreminin Faydaları Nelerdir ?

0
99

Her ne kadar saç kremine gereken önemi veremesek de aslında düzenli olarak kullanmamız gerektiğini bilmeliyiz. Ve düzenli olarak kullanıldığında güzel sonuçlar elde edilebildiğini de gözle görmemiz mümkün. Öncelikle en doğru sonuç için doğru ürünü tercih ettiğimizden emin olmalıyız. Doğru kullanım ile de en iyi sonuca ulaşabiliriz.

Doğru Ürün Nedir ?

Her kişinin saç tipi farklıdır. Yağlı, kuru, normal, düz, kıvırcık ya da dalgalı, ince telli veya dalgalı… Hatta saç rengi konusunda da hassas olan saç ürünleri bulunmaktadır. Saç kremi tercih ederken saç tipinizi iyi bilmelisiniz. Kuru saçlarınız varsa nemlendirici ürünler kullanmalı, zor şekillenen saçlarınız varsa da saç şekillendirici krem kullanmalısınız.

Doğru Kullanım Nedir ?

Saç kremlerinin çeşitleri olduğu gibi kullanım şekilleri de farklılık göstermektedir. Durulanması gereken krem durulanmadığı takdirde beklenmeyen bir etki oluşturabilir. Böylelikle kullanım aşamasında en doğru şekli seçmek oldukça önemlidir. Ve saç kremlerinden en iyi verimi almak için durulanabilen kremlerin ardından durulanması gerekmeyen kremler kullanılmalıdır. Tek bir ürün elbette ki yetersiz kalacaktır.

Saç Kreminin Faydaları Nelerdir ?

Saç kremi doğru kullanıldığında ve doğru ürün ile desteklendiğinde en güzel sonuçları verir. Saç kremini seçerken saç tipinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Eğer saçlarınız kuru ise nemlendirir. Yıpranmış saç telleriniz varsa onarır. Kullanıma başlandığından itibaren yumuşaklık verir. Tarama kolaylığı sağlar. Parlaklık sağlar. Güçlendirir. Eğer duş sonrası kremi saç diplerine kullanırsanız beklenmeyen sonuçlar ile karşılaşırsınız. Saç kremini saç diplerinde kullanmak saç dökülmesi be saç derisinin yağlanmasına sebep olur. Bu konuda hassas davranmalısınız.

Saç kremi zor şekillenen saçlar için mucize niteliğindedir. Bu yüzden saç tipinizi bilip ona göre şekillendirici krem seçmeniz oldukça önemli. Eğer kıvırcık ve kolay elektriklenen saçlarınız var ise bukle belirginleştirici kremi kullanmalısınız. Düz saçlarınız için de düzleştirici özellikli saç kremleri ile saç yapınızı bozmadan şekillenmesine destek verebilir, sertleşmesini önleyebilir ve uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Kuru saçlarınız için en iyi nem kaynağıdır. Saç kremi alırken içeriğine dikkat etmeli ve besleyici, onarıcı ve güçlendirici özellikteki ürünler tercih etmelisiniz. Eğer doğal kremlere başvurmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağı özlü kremi saç derisi onarımı, yumuşaklık be güçlendirici olarak kullanabilirsiniz. Badem ve zeytinyağı da tercih ederek saçınıza derinlemesine bakım sağlamış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here