Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

0
178

Porselen makyaj demek bir makyaj çeşidi olmamakla beraber yapılan makyajın porselen gibi görünmesini sağlamaktır. Porselenden kasıt ise beyazımsı ve kusursuz görünmesidir. Asla unutmamalıyız ki bu en zor çıkan makyajdır. Şimdi nasıl porselen makyaj yapılır bunu öğrenelim.

Yapacağınız makyaj her ne zaman için olursa olsun fark etmez ister gece ister gündüz ister plaj istersen sadece foto çekinmek için makyaj yapmış olsan bile üzerine porselen görüntüsü vermek için pudrayla pot pot hareketlerle yüzümüze pudrayı yedirmeliyiz. Porselen yüz demek, biraz daha soğuk ve mat olan bir makyajdır. Belirli bir zaman da yapın demek uygun olmaz fakat bu makyaj yüzü biraz beyazlatıp matlaştırdığı için fotoğraflar, videolarda kullanılması daha doğru bir kullanım şekli olur.

Pudran günlük olmasından farkı daha sert olmasıdır. Örneğin taş pudra gibi. Ham yapması hem kaldırması hem de çıkarması bayağı zor ve zahmetli olan bu makyajın, bu zorlayıcı işlemlerden zorla teninize pekte narin davrandığını söyleyemeyiz. Makyajım akmış tazeleyeyim gibi bir şey söz konusu değildir. Makyaj yapılır ve o makyaj isteseniz bile kolay çıkmaz fakat kusursuz bir görüntünüz olur.

Porselen makyaj da kırmızı ruj, beyaz üzerine yapılmış siyah göz makyajı çok güzel olur. Tabii ki porselen gibi bir cildin önemli kaynağı yüzde hiçbir tüyün bulunmamasıdır. Bu sebeple yüzümüzü önce ağda ile temizliyoruz. Sonrasında sıvı fondöten kullanıyoruz eğer toz olursa yüzümüze kolayca yediremeyeceğimiz için porselen gibi olmayacaktır. Fondöten i cildinize en yakın renkte seçmelisiniz. Fondöten seçiminden sonra önemli diğer malzememiz pudradır. Parlak olmayan pudralar olmalıdır. Takma kirpikler ışıltısını fondöten e veren yüzümüzü tekrar ortaya çıkartacaktır.

Makyajın anı güzelleştirdiği doğru olsa da yüzümüze bayağı zararı vardır. Cildin kendi dengesini bozar, tahriş eder. Film, video setler sahne vs. gibi yerler haricinde pek fazla makyaj yapmamanızı öneririm. En güzel yüz temizlenen yüzdür…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here