Parlak Saçların Sırları Nelerdir ?

0
100

Her kadın parlak ve güçlü görünen saçlara sahip olmak ister. Bunun için kendi çabanızla yapabileceğiniz birkaç küçük formül bulunuyor. Özellikle de saçlara canlılık ve parlaklık katmak için saçlarınızda öncelikle kırık olmadığına dikkat etmelisiniz. Kırıklarla dolu bir saçın sağlıklı ve canlı görünmesi beklenemez. Bu nedenle de saçlarınızın beslenmesine ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacak özel saç maskelerini evde hazırlayarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Parlak saçların en önemli sırrı ise, saçın neminin sağlanması ve saçların ne çok kuru ne de çok yağlı olmasıdır. Kuru saç, kısa bir süre içinde koparak kırılır ve bu da saçta cansız bir görünüme neden olur. saçların canlılığını arttırmak için özellikle de her duştan sonra saçlarınızı dipten uca badem yağı ya da besleyici bitkisel yağlarla saç diplerine masaj yaparak ve yağı iyice saçlara yedirerek sürmek gerekir.

Parlak saçlara sahip olmak için yumurta akı, bal ve badem yağı üçlüsünün gücünden de yararlanabilirsiniz. Bu üçlü birleşince saçın güçlenmemesi çok da mümkün olmuyor. Bunun yanında saçların daha çabuk uzamasını ve beslenerek büyümesini sağlamak için saçlarınıza neredeyse her güzellik ürününde kullanılan aloe vera yaprağından ve onun yağından yararlanarak saçınıza maske yapabilirsiniz. Düzenli aralıklarla saçınıza yapacağınız bu maske ile saçınızdaki gözle görülür farkı çok kısa bir süre içinde kendiniz de fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here