Ozonla Saç Bakımı

0
109
brunette long healthy female hair

Ozon tedavisi oldukça sık kullanılan bir saç bakım yöntemidir. Bu tedavi ile saç kökleri uyarılmakta ve saç hücrelerinin çoğalması sağlanmaktadır. Ayrıca ozon, saçı besleme işlemini de gerçekleştirerek saç dökülmelerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Bunların yanı sıra kepek oluşumunu önler ve saçların daha hızlı, sağlıklı uzamasını kolaylaştırır. Kalın telli saçlar için de oldukça etkili olan bu yöntem, elektriklenen saçların kolayca yumuşamasını sağlar. Saçın azaldığı ya da saçsız bölgelere uygulanan ozon tedavisi, kılcal damarlardaki kan akışını arttıracaktır. Böylece saç oluşumunda görevli hücreler harekete geçecek ve saç üretimi başlayacaktır.

En zor tedavi edilen saç dökülmelerinde bile birkaç seanstan sonra azalmaların olduğu ve dökülen yerlerde yeni saçların oluştuğu gözlenmiştir. Ayrıca yeni oluşan saçlar daha koyu renk, daha dayanıklı ve sık olarak ortaya çıkmıştır. Ozon tedavisi saçkırana neden olan enfeksiyonları ortadan kaldırmaktadır. Yıpranmış saçların onarımını büyük ölçüde gerçekleştirmektedir. Bunların yanı sıra ozon, saç derisine uygulanıp bone ile sarıldığında saç boyasının ortaya çıkardığı zararlı kimyasalları da temizlemektedir. Yağlı saçlara sahip kişilerde ise aşırı yağlanmayı azaltarak normal seviyelere indirmektedir.

Ozon Tedavisi Uygulanan Durumlar

  • Saç dökülmeleri ya da kafada ortaya çıkan saçsız bölgeler
  • Kepeklenme durumu
  • Saç derisinde ortaya çıkan alerjik hastalıklar
  • Saç derisinde ortaya çıkan mantar hastalıkları

Ozon Tedavisi Uygulanamayacak Kişiler

Ozon tedavisi doğal ve güvenli bir yöntemdir. Buna ek olarak doğru şartlarda ve şekillerde uygulandığı takdirde ortaya çıkan hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat aşırı alkol tüketen kişilerde, enzimin haddinden fazla salgılanmasıyla ortaya çıkan hipertiroidi hastalarında, yoğun şekilde kansızlık ve pıhtılaşma sorunu çeken bireylerde, GL-6-F dehidrogenaz enzim eksikliği görülen hastalarda, kronik pankreas iltihabına sahip kişilerde, beyin kanaması geçirmiş ya da yeni gelişmiş kalp enfarktüsü rahatsızlığı bulunanlarda uygulanmamalıdır.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır ?

  • Önce tedavi isteyen kişilerin saç ve saç derilerinin özellikleri tespit edilir.
  • Bu işlemin ardından saçın ihtiyaçları ortaya çıkarılır.
  • Akabinde kişilere özel olarak hazırlanan solüsyonlarla saça bir güzel masaj yapılır.
  • Son olarak da ozon terapisi saç derisini dezenfekte eder ve tüm gözeneklerin açılmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here