Okulda 9 Adımda Havalı Görünmek

0
594

Sana bir çok konu hakkında bilgi vermeme izin ver. 9 adımda nasıl cool görünürsün? okulda cool yani havalı olmanın 10 yolu. Tabi cool olmak demek havalı görünmek, farklı olmak demek. Okulda okul formasıyla güzel görünmek hiç zor değil, okulun en güzel kızı olmanın yoluda basit sana makyajsız nasıl güzel olunur bunu açıkladım, sonra okul için tavsiyeler lise hakkında hepsini senin için derledim topladım umarım beğenirsin. Tabi size önerebileceğim bir yazı daha var burada aradığınızı mutlaka bulursunuz işte o okul için gerekli okul forma kombinleri.

1. Çirkin kızlar cool olamaz diye bir şey yoktur

İsteyen herkes cool olmayı başarabilir. Eğer sende istiyorsan, bu zor değil! Öncelikle cool görünebilmek için kesinlikle bakımlı olmalısın. Bakımlı görünmek için kremlere makyaj malzemelerine ihtiyacın yok! Sadece düzenli dişlerini fırçala ve banyonu yap saçlarını yağlı olmasın.

2. Kesinlikle kendi tarzın olmalı

Kimsenin düşüncesi umurun da olmasın. Bu senin tarzın, senin seçimin. “Kim ne der?” diye yaşamayı bırakmalısın. “Tarz yaratamıyorum of cool olmak çok zor.” diye düşünme hemen. Aklına ne esiyorsa onu giy. Okul forman sana engel olmasın. Eğer yasak değilse renkli kazaklar ve berelerle okul formanı kişileştirebilirsin.

3. Renkli kalemler kullan

Renkli kalemleri defterinin içinde kullanmak seni oldukça cool gösterir. Sadece coolluk değil, renkli olduğu için aklında daha çok kalır. Aynı zaman da düz defterler tercih et. Hatta kapaklı olursa, renkli kalemlerinle şekiller çizerek kendi tarzını yansıtabilirsin. Nasıl gidiyor? Alışıyorsun öyle değil mi 🙂 cool olmak o kadar zor değil. İlla o tümbürük kızları kadar güzel, ve ya vücutları kadar güzel vücudun olmayabilir. Sen sensin, herkes seni böyle kabullenmeli.

4. Kardeş diyebileceğiniz yakın arkadaşınız olsun

Kesinlikle yalnız kalmayın. Aman ha, böyle dedim diyede ilk gördüğünüz kişiyi yanınıza kardeş olarak seçmeyin. Bu biraz zaman alabilir. 9 senelik arkadaşımla aynı okuldayım. Buda benim avantajım. Kardeş diyebileceğiniz kişi gerçekten isteyebileceğiniz en iyi arkadaşınız olmalı. Sizin daima arkanızda olmalı ve haksızda olsanız sizin tarafınızı savunabilmeli.

5. Şu winxli çantalar kutular falan onları lütfen bırakın

Düz bir çantayla başlayıp üstünü rozetlerle süsleyebilirsiniz. Toyz shop’ta 1 tl ye bir sürü cool rozet satılmakta.

Kalem kutunuza asla, ama asla kimseye elletmeyin. Malum bu devirde kalem hırsızları cirit atıyor. O güzelim kalemlerinizin kaybolmasını, bir de üstüne anneden azar yemeyi göze almayın. Yani, yapmazsınız değil mi?

6. İşte kızların en çok acı çektiği kısma geldik

Saç sabahları o diğer videolar da gösterilen saçları hiç birinizin kalkıpta yapamayacağını, doğrusu yapamayacağını hepimiz biliyoruz. o videoları seyretmiş olarak konuşan ben size saçınızı (eğer izin veriyorsa) açık bırakmanızı öneririm. Ve ya normal ama gevşek bir at kuyruğu da yeterli olabilir. Veya bir topuz ama başınızı ağrıtacak kadar da sıkı olmasın tabi ki.

Benim gibi kısa saçlı kızların çektiklerini hiç biriniz bilemezsiniz. Kısa saçlı biri olarak kısa saçlara öneririm; Saçınızın ortasını geriye doğru alıp küçük bir topuz yapabilirsiniz. Veya örüp tutturabilirsiniz. Ve ya salık bırakın, Eğer kakülünüz varsa hele o saçı hiiç ellemeyin deriö. 🙂

7. Ayakkabı Modelleri

Bu devirde ayakkabılar cidden çok çok pahalı. Size önereceğim İnternet sitesi; Shoetek’dir. Her şey tek fiyat 29,90 kısmında birbirinden güzel ve ucuz ayakkabılar tam da okul formanıza göre ve gerçekten cool.

Milletten görüp özenipte, yok airmax, airforce, supra falan hiç özenmeyin. Cidden bazen, Shoetek’ten aldığınız bir slipon coolluk sınavından 10 almanıza yetiyor. Sadece renginin okul formanıza ve çantanıza uyması yeterli olacaktır. Güvenin bana 🙂

8. Tembel Olmak Sizi Cool Yapmaz

Sınıf çalışkanları tarafından dedikoduya uğramanızdan başka bir işi yoktur. Kesinlikle çalışkan olun. Sınıf başkanlığına ve ya yardımcılığına aday olabilirsiniz. Bu sınıf içinde ve öğretmenlerin gözünde sizi mükemmel biri yapacaktır.

Eğer ki; “Başarılı değilim. Hele ki çalışmaktan nefret ediyorum.” diyorsanız. Geleceği düşünün. Hayır milletin çöpçüye deihtiyacı var tabi ama bir annenin arkadaşlarının yanında sizi övmesi kadar gurur verici bir şey yoktur.

Derslerinizi sıkıcı çalışmanızı gerekmez bazen renkli kalemler ve sakin bir müzik çalışmaya daha çok yatkın olmanızı sağlayabilir. Ayrıca renkli kağıtlara alınan notlar ilginizi çekebilir.

9. Asla Ergen Olmayın

Geldik son maddemize. Asla ergen gibi davranmayın. Asla! hayatını sevmiyormuş gibi davranmayın. Benim engelli bir kardeşim var ve ben bile bunun yüzünden depresyona giriyorsam, sizin yaşadığınız ufacık şeylerle depresyona girilmez ve ya bilek kesilmez. Merak etmeyin bilek kesmek gibi şeyler size cool gözükmesin.

Bizim gözümüzde onlar tam bir mal. kötü kız falan olmayı da sakın aklınızın ucundan bile geçirmeyin. İyi kızlar her zaman kazanır. Bunu unutmayın 🙂

Bonus:

Size de bir kaç minik tüyo vereceğim. Rap dinleyebilirsiniz fakat şu arabesk rapları sakın dinlemeyin. Toplum tarafından pek hoş karşılanmazsınız. Yeni çıkan şarkılardan dinlemeye özen gösterin.

Sürekli roman okuyun. Bu sizi daha iyi ve cool gösterir.

Bir spor dalıyla veya bir enstrümanla uğraşabilirsiniz. Sadece ev okul okul-ev olmasın rutininiz 🙂

İşte! Cool oldunuz! Tebrikler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here