Nasıl Kilo Verilir? Hızlı Zayıflama Yolundan 10 Pratik Öneri

0
72

Malum yaz ayları yaklaşıyor havalar ısınmaya başladı ve hepimizin aklında o soru var hem hızlı hem pratik bir şekilde nasıl kilo verebilirim. Şimdi ben size 10 tane ipucu vereceğim hem uygulaması kolay hem pratik hemde doğru ve sağlıklı gelin birlikte göz atalım.

1. Günde iki buçuk litre suyu mutlaka tamamlayın kendinize bir su şişesi edinin onu günde 2,3 defa doldurun hem ofiste olsun hem eviniz de olsun ama mutlaka iki buçuk litreyi tamamlayın bu hem metabolizmanızı hızlandıracak hem sindirim ve boşaltım sisteminin de size yardımcı olacak.

2. Porsiyonlarınızı mutlaka küçültün tabaktan tabağa büyük fark var porsiyonlarınızı küçüldüğü zaman hem her şeyden tadımlık olarak yersiniz hemde kararın da yemiş olursunuz.

3. Sağlıklı ve kilo kaybı için mutlaka 8 saat uyuyun gece 11 ile 3 aralığında ki uyku kaliteli uykudur mutlaka o aralığı kaçırmamaya dikkat edin gece ikide bile yatsanız mutlaka onda uyanmış olun.

4. Lifleri ve tahılları mutlaka hayatınıza katın mesela pirinç pilavı yerine bulgur pilavı yada kornfleks yerine yulaf ezmesini beyaz ekmek yerine de tam tahıllı ekmeği hayatınıza sokun ve bir daha çıkarmayın.

5. Haftanın 3 günü 40 dakika orta tempolu ve açık havada mutlaka yürüyüş yapın farkını inanılmaz derece de hissedeceksiniz.

6. Özellikle bu kural çok çok önemli gerçekten zayıflamak istiyorsanız ara öğün yapın ara öğünlerinizin arasında iki buçuk saat aralık bırakmayı unutmayın bu hem şekerinizi dengeler hemde daha tok kalmanızı sağlar, ara öğünleriniz de kefil için yoğurt yiyin süt için bunlar özellikle hem göbek çevresine iyi gelir hemde gerçekten sizi tok tutar.

7. Haftanın 3 akşamı mutlaka evinizde bir zeytin yağlı bir yemeğiniz olsun ama zeytin yağı aşırı olmasın tam kararın da olsun. Zeytin yağlı yemeğinin yanında salata ve yoğurdunuz mutlaka bulunsun.

8. Bitki çaylarını mutlaka hayatınıza dahil edin onları sevin alışın eğer her hangi bir hastalığınız yoksa günde 1 fincan yeşil çay 1 fincan rezene çayı 1 fincan da ada çayı için rezene ve ada çayı ödem atar yeşil çay da yağ yakmanızı destekler.

9. Hafta içi hiçbir paketli ürün yemeyin ama hafta sonu bir iki kezde olsa kendinizi ödüllendirin.

10. Tatlı krizler’iniz de doğala yönelmeye çalışın meyve yiyin kuru meyve yiyin yoğurtla pekmezi karıştırın meyveyle yoğurdu karıştırın kendinize doğal tarifler uygulayın hemen pastaya çikolataya sarılmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here