Motivasyon Sözleri Başarı

0
151

Motivasyona ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Motivasyon sözleri başarı üzerine öğrenciyi motive eden sözler, motive edici sözlerin gücünü keşfetmeye hazır mısınız?

Neden Geldin

 

 

Bu dünyaya neden geldin? Bu dünyada ne için varsın. Ben sana söyleyim bu dünyaya kendini gerçekleştirmek için geldin! Bu dünyaya büyük işler yapmak için geldin, herkez küçük oynayabilir etrafına bak milyonlarca küçük oynayan insan göreceksin neden küçük oynuyorlar çünkü, yarın birgün öleceklerinin farkında değiller yarın bu dünyada olmayacaklarının farkında değiller kendine şunu söyle yarınımın bir garantisi olmayan bir dünyada neden küçük oynuyum neden dünyaya iz bırakmak yerine yok olup gidiyim.

Bazı insanlar vardır. Onların bir hedefi yoktur. Onların bir hayali yoktur onların dünyaya iz bırakmak gibi dertleri yoktur. Onlar doğarlar yaşarlar ve ölürler.

Ortalama insandır onlar bizim konumuz onlar değil bizim konumuz sensin, benim derdim sensin bu metni okuyorsan biliyorum hayalin var, bu metni okuyorsan büyük oynayacaksın ama büyük oynamak kolay değil bunuda sana söyleyim! eğer büyük oynayacaksan çok fazla zorluk yaşayacaksın.

Pes Etme

Dibe vuracaksın, kazık yiyeceksin, dalga geçileceksin darma dağın olacaksın ama eğer bunların seni durdurmasına izin vermezsen, eğer yere düştüğünde kalkmayı bilirsen, eğer pes etmezsen sana her zaman gerçekleri aktarıyorum şimdide; eğer pes etmezsen hayalini gerçekleştireceksin eğer pes etmezsen dünyaya adını kazıyacaksın.

Gün gelir özgüvenini kaybedersin olmadı dersin kendi kendine! Gün gelir özgüvenin tavan yapar! Herşeyi yapabileceğini hissedersin ve ben sana bu iki durumuda siktir et. Mutlu olsanda, mutsuz olsanda, zorluklar olsada olmasada, motivasyonun olsada olmasada yürümeye devam et.

Hayat senin psikolojine bakmıyor! Senin piskolojin kimsenin umrunda değil, yaptıkların neler yaptıkların hayat buna bakıyor! Ha mutluyken antreman yapmışsın ha mutsuzken antreman yapmışsın bunun hiçbir önemi yok.

Sen o antremanı yaptıktan sonra sen ne olursa olsun ilerlemeye devam ettikten sonra önünde durabilecek kimse yok. Duydun mu beni tekrar söylüyorum, sen inişlere çıkışlara bakmadan kazıklara yanlışlara bakmadan yoluna devam edersen, seni durdurabilecek hiç kimse yok!

Eğer başarılı olmak istiyorsan ayakta durmak zorundasın hayat sadece bir iniş yada çıkış değildir! Bazen inersin bazen çıkarsın bir küçük düşüş yaşıyorsun ben bittim biraz yükseliş oldu işte ben kral oldum! Öyle birşey yok bin kere düşeceksin, bin kere çıkacaksın her düştüğünde tekrar çıkacaksın. Hayat böyledir bunun farkında ol.

Hayat süper hayat çok kolay sen istersen hemen elde edersin diyen aptalları dinleme hayat kolay değil hemde hiç değil tam kazandım dersin karşına bir zorluk daha çıkar, tam bitti dersin birisi arkandan bıçaklar.

Bu iş böyledir aslanım kendine bir söz vermen gerekir sözde şu; ne olursa olsun yukarıda çıksam aşağıyada insem ben yürümeye devam edecem, çünkü biliyorum ki hayat inişlerden ve çıkışlardan ibarettir ve eğer şuan iniyorsan o zaman çıkışında olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here