Motivasyon! Öğrenciler İçin Etkili Motivasyon

0
74

Burada bir kaç unsur var. Birincisi: Hep sıkı çalışman gerektiğidir ve elinden gelenin en iyisini yapman hayatta ne yaptığının önemi yok eğer her zaman en iyi’ni veriyorsan çok daha iyi sonuçlar alacaksın eğer yaparsan.

Yaptığın herşey de %100’ünü verirsen hayatta her zaman daha büyük şeylere öncülük edersin.
Bu dünyada yukarıda ve öteye geçen işçiler neredeyse her zaman daha iyi pozisyonlara ödüllendirilir ve yükselir.

Daha sıkı antreman yapanlar, daha sıkı çalışanlar ve kendinden daha fazlasını verenler.
Her zaman hayatlarından daha fazlasını kazanacaklar.
Bu sadece sağduyu sahiplerinde kolay olacaktır.

Olası en iyi sonucu elde etmek için sahip olduğun herşeyi ver. Ve eğer işe yaramazsa en azından bunu bilmenin gururuna sahip olacaksın.

Sen ona en iyi atışını yaptın. En kötü ihtimalle de yol boyunca ve hayatta daha fazla öğrenmeye kararlı olanlar, her zaman daha çok kazanan ve diğer insanlardan daha fazlası olanlar onlar olacak.

Söylemem gereken ikinci şey,- Sen Gençsin.

Stres yaratmak için çok genç o saçmalığı hayatının ilerleyen dönemlerine bırak çocukların ve ödeyecek faturaların olduğunda şimdilik sadece elinden gelenin en iyisini yap.

Çok çalış ve neler olduğunu gör yolun, zamanı geldiğin de kendini açığa vuracak.
Hayatınla gerçekten ne yapmak istediğini biliyorsan, yapman gereken şeyi bulunduğu ona kilitlenmeli ve söylemelisin, o benim!

O zaman kendine söylüyorsun hepsi benim içimde gerçek dünya da başarısız bir sınav, vazgeçeceğin anlamına gelmez bilmiyorsun? kaç başarılı insanın okul sınavlarından başarısız olduğunu?

Her biri bu normal tamin et ne oldu?
Başarılı insanlar pes etmedi ve anahtar işte budur.
Kendilerini daha iyi hale getirmeye çalışmaya devam ettiler.
Yaptıkları herşey de daha iyi oldular.

Hayat sahasına çıktığınızda, kimse her sınavdan geçmiş adamı istemiyor. Onların istedikleri adam, hayali için savaşmaya istekli olan adam başarısız olduktan sonra, savaşacak karakteri olan adam bu adam gerçek dünyada, kitap bilgisi olan birinden, çok daha değerlidir.

Bu yüzden çalışın, eğitiminiz üzerinde çalışın. Evet ancak kendiniz içinde çalışın kendinize mental (zihinsel) dayanıklık oluşturan bu bir sınavı geçmekten çok daha önemlidir.

Eğer zihninde kaybediyorsan, hayatta kazanmazsın, eğer zihnin güçlüyse o zaman hayatın güçlü olacak.

Kendine Borçlusun

Biliyor musun sonunda liseyi bıraktım. 2,5 yıl kadar evsizdim. Eğitim sayesinde nerede olduğunu düşünüyorum, biliyor musun daha sonra geri döndüm, okula gitmekten bahsediyorum ve kendimi yeteneğimi nasıl öğreneceğimden bu yeteneğimi nasıl geliştireceğimi ve bu yeteneğimi nasıl keskinleştireceğimi farkettim.

Bu benim yeteneğim kendini kendisi yaratmayacak, benim yeteneğim kendini terbiye etmiyecek, benim yeteneğim kendi kendini mükemmelleştirmeyecek, bu benim yapmam gereken bir şey bunun için her şeyini vermelisin daha fazla Tv yok, daha fazla parti yok, daha fazla oyun yok, eğer 4.0 ortalaman yoksa yapman gereken çalışmak bırak o telefonu!

Üzgünüm bu yılın sonuna kadar musait olamayacağım. Doğru numaraya ulaştınız ama yanlış zamanda aradınız. Artık meşgul olacağım.
Yıl boyunca kalmanız için meydan okuyorum sonunda yapabileceğinizi görmeniz için size basaramamanız için meydan okuyorum.

Size aynı sınıfı tekrar ve tekrardan almanız için meydan okuyorum.
Size dersleri asmamanız için meydan okuyorum. Çoğunuz başarılı olamayacaksınız çünkü çalıştığınız zaman yoruluyorsunuz, ve bırakıyorsunuz matematikte iyi değilim, evet haklının hiç çalışmadın ki yazmada iyi değilim. Çünkü daha önce hiç yazmadın ki yazma dersinin üstesinden gelemezsin.

Ve senin öğretmen üstüne öğretmen, kaynak üzerine kaynağın olacak sorun şu ki önceden hiç acı hissetmedin, yumuşaksın bu gevşek bir nesil her şeyi bırakıyorsunuz. Ve eğer kaybetme kültürü yaratırsan, eğer kurban olmaya devam edersen, eğer kaybetmeye izin verirsen, eğer insanların sana istedikleri gibi davranmalarına izin verirsen bu böyle bir kültür olacak.

En yüksek kapasiteni kullanmaman için bir bahanen yok, bahane yok ve kurban olmayı bıraktım başıma iyi şeylerin gelmesini beklediğimi söylemeyi bıraktım.

Ve öğüt vereceğimi söyledim savaşacağım, çalışacağım ileri gideceğim öğreneceğim, var gücümle her şeyi yapacağım.
Her gün kurban olmamak kazanan olmak için var gücümle her şeyi yapacağım.

Kaybeden kişi olarak geldin onursuz, kuşku ve korku eğer bu kenardan yolunuzu bulursanız arkadaşlar, bu taraftan daha tatlı mükemmellik daha iyi olacak asla yerleşme, asla deme, iyide ben PHD aldım yani bitirdim.

Biliyor musun günün sonunda uyumak için kafanı yastığa koyduğunda her zaman başka insanları suçlamak isteyeceksin. Her zaman başka insanları ateşe atmak isteueceksin asla kendini atmak istemeyeceksin.

%50`ni verdiğini söyledin kendine açıklama borçlusun, kendine açıklama borçlusun aynada kendine bakmalı ve ”neden sadece %50 kapasite veriyorum. Benim sorunum ne? Kendimi asla %120 vermek için değerlendirmedim yada yapma bunu ve bu sizin bazılarınız problemi hiç bir zaman aynada kendine bakıp ”kendimi hayal kırıklığına uğrattım” demedim.

Asla, asla yeteri kadar cesur olamadın. Her zaman başkalarını suçladın. Benim başarılı olmama nedenim patronum kendine hiç aynada bakıp şöyle dedin mi zamanında kalkamıyorsun işe zamanında gidemiyorum.

İşteyken kendimi %120 veremiyorum. Kendimi hayal kırıklığına uğrattım. Ve sen ne zaman kendini hayal kırıklığına uğrattığını anladığın noktaya gelirsen gel umrumda değil, dinle beni saygısızlık yok glen umrumda değil.

Bunu yapmam bu yüzden değil ne yaptığım ve Glen`i seviyorum. Buraya yapmam gerekeni yapmak için gelmedim yani glen beni onaylayabilir yani o sırtıma vurarak bana destek olabilir.

Kendime daha çok değer veriyorum, ve sonra glen`in benim hakkında ne düşündüğüne değer veriyorum kendine daha fazla tv olmadığını söylemelisin daha fazla atıştırmalık yok, daha fazla tatlı yok daha gazla, yok, artık çalışıyorsun hayır, daha fazla alkol yok, şimdi değil hayır, bununla şu an uğraşamam kendine bir şey borçlu olduğunu söylemelisin .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here