Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir ?

0
69

Mide ekşimesi daha çok genel olarak fazla yemek yemekten dolayı oluşmaktadır. Bu durumda ise yapılacak ilk yöntem beslenme alışkanlığında değişiklikler yapılmasıdır. Fakat bu durumda hafta 2 yada 3 kez karşınıza çıkıyorsa bunun nedeni gastrit veya reflü olabilmektedir. Bu durumda ise kısa zamanda doktora başvurmalısınız.

Mide ekşimesine rastlıyorsanız bu durumda sırt üstü yatmamak gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Daha çok dik bir şekilde durarak ayaklarınızı güzelce uzatmayı denemelisiniz.İlla ki ben yatmak istiyorum diyorsanız sırt üstü olacak şekilde yatağa uzanabilirsiniz. Bu sırada başınızın yüksekte kalmasına dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda yemeğin arkasında çay veya kahve içmemelisiniz. Daha çok canınız bir şeyler istiyorsa tatlı yemelisiniz. İlla ki bir şeyler içmek istiyorsanız ılık olacak şekilde zencefil çayı tüketebilirsiniz. Aynı zamanda ufak bir dilim yenmiş olan ekmekte sizi bu mide asidinden kısa süreliğine de olsa kurtarmaktadır.

Midede oluşan ekşime daha çok asitten dolayı oluşmaktadır. Bu mide asidini ise sakız çiğneyerek azalta bilmektesiniz. Fakat bu sakız çiğneme işini fazla abartmaya kalkmayın. Aksi taktirde ekşimeden kurtulmuşken gazdan rahatsızlık çekmeye başlarsınız.

Eğer ki sigara kullanan bir tüketici iseniz mide ekşimesi yaşadığınız zaman aralıklarında sigara kullanmamanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda bu süre zarfında karnınız acıkırsa haşlanmış patates yiyebilirsiniz /1 adet olmak koşulu ile) veya dilerseniz ılık patates de tüketebilirsiniz tercih tamamen size kalmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here