Maya Maskesi Nedir ve Nasıl Yapılır ?

0
470

Maya maskesi cildi nemlendiren, cildin yenilenmesini sağlayan ve bakterilerden uzak durmasını sağlayan içerisinde bol miktarda mineral ve vitamin içeren bir maskedir. Aynı zamanda bu maske ciltte bulunan kırışıklık oranını azaltığı gibi ciltte oluşan yağ dengesinin de belli bir oranda kalmasını sağlar.

Cilt aşırı kuruysa yada aşırı yağlı bir yapıya sahip ise, sık sık sivilce gibi sorunlar ile uğraşıyorsa ve siyah nokta gibi sorunlar söz konusu ise bu maske uygulanır.

Eğer cildiniz kuru bir cilt tipinde ise yoğurtla olan maya maskesi uygulanması gerekir. Bunun için yarım yemek kaşığı kadar yoğurt ve yaklaşık yarım yemek kaşığı kadar maya eklenir ve güzel bir şekilde karıştırılır.

Maske temiz olan cilde ve boyun bölgesine masaj yapacak şekilde sürülür ve yaklaşık yarım saat kadar maskenin kuruması beklenir. Ilık suyu ile maske çıkarılır yüz güzel bir şekilde kullandıktan sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilir.

Eğer ki cildimiz yağlı bir cilt tipine sahip ise, bunun için bir yemek kaşığı kadar yaş maya ve on damla olacak şekilde taze olan limon suyu eklenir ve güzel bir şekilde karıştırılır.

Ardından karışım temiz olan cildin üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülür ve yaklaşık 15 dakika kadar cilt üzerinde bekletilir ve ılık su ile yıkanır. En son yıkamada ise soğuk su ile yüz bir kez daha yıkanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here