Limon Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

0
112

Limon Suyunun Faydaları

Limon suyu ile cilt bakımı yaptığınız takdirde tamamen pürüzsüz ve harika görünen bir cilde sahip olmanız içten bile değildir. Çünkü limon, cildinizde yarattığı mucizevi etkiler sayesinde, karışıklarınızı bir hayli azaltırken aynı zamanda cildinize tamamen doğal olan bir gerginlik sağlamaktadır. Tüm bu olumlu etkiler sayesinde çok daha genç ve güzel görünmeniz mümkündür. Limon aynı zamanda doğanın bize sunduğu mucizevi bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. Limon ile yapılabilecek çok sayıda kırışıklık giderici maske ve kür mevcuttur. Bu tür karışım ve maskelerin olmazsa olmazı haline gelen limon, hem cildinizi açma işlemini gerçekleştirir hem de tüm hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Aslında limon, sizler için bir nevi cilt yenileyicisidir desek yanlış olmaz. Aynı zamanda antioksidan görevi de görebilen limonu peeling işlemlerinizde de rahatça ve kolayca kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere limon suyu kullanarak cildinize uygulayabileceğiniz ve bakım yapmanızı sağlayacak bir tariften bahsetmek istiyorum.

Limon Suyu İle Cilt Bakımı

Malzemelerimiz oldukça basit ve evimizde her zaman bulunan cinsten: 1 adet orta boy limon ve 1 parça da pamuk. Limonu alın ve güzelce yıkayın. Ardından tam ortasından ikiye bölün ve bir kap içine tüm suyunu güzelce sıkın. Elde ettiğiniz limon suyuna bir miktar da su eklerseniz çok daha sağlıklı olacaktır. Hazırladığınız karışımı pamuk yardımı ile cildinize sürün. Limon suyunun cildinizi parlattığını göreceksiniz. Aynı zamanda cildiniz açılacak ve oluşan yaralarınız daha hızlı iyileşecek Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu cilt bakımı ile kırışıklıklarınız da yavaş yavaş yok olacak ve doğal bir ışıltı kazanacaksınız.

Hassas Ciltler İçin Limon Suyu İle Cilt Bakımı

Eğer hassas bir cildiniz varsa yukarıda yer verdiğimiz limon suyu tarifine isteğinize göre yoğurt ya da bal ekleyebilirsiniz. Bu sayede hassas cildiniz, limon suyunun içinde bulunan asit ile yanmayacaktır ve bu tarifin hiçbir zararını görmeyeceksiniz. Arzu ederseniz yukarıdaki tarifinin içine biraz papatya, elma ya da yeşil limon da eklemek mümkün. Böylece çok daha hoş kokan bir cilt bakım maskesi elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here