Kuaförler Asla Söylemez! Evde Doğal Olarak Kalıcı Saç Düzleştirme

0
1887

Bir çok insan parlak ve kusursuz saçlara sahip olmak ister, kıvırcık saçlı insanlar veya saçları düz olmayanlar, düzleştirme uğruna kuaförlere çeşitli kimyalsallar ile işlem yaptırmaktadırlar; Ancak zamanla bu kimyalsallar saç dökülmesine yada saç derisinde nedenlere sebep olabilir.

Aslında doğal olarak bunu çözmek mümkün, evinizde bulunan yada kolaylıkla temin edebileceğiniz bir kaç doğal malzeme ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Limon Suyu Hindistan Cevizi Sütü

Hindistan cevizi sütünü limon suyu ile kombine etmek doğal bir saç kremi görür; hem saçınıza doğal parlaklığı verir, hemde hasar vermeden saçınızın zamanla düzleşmesini sağlar. Antioksidan, yağ asitleri ve protein bakımından zengindir.

Bunlarla saç dökülmesine karşı savaşır ve serbest hasarların oluşumlarını onarır. Bu karışım için malzemeler;
Bir adet limon
Yarım bardak hindistan cevizi sütü.

Limonun suyunu sıkın ve yarım bardak hindistan cevizi sütü ile karıştırın. Saçı ıslatın ve bu karışımı nazikçe saçınıza ve saç derinize uygulayın. Saçınızı durulamadan önce 20 dakika bekletin, bu uygulamayı haftada iki, üç kere tekrar edin.

Yumurta Zeytin Yağı

Yumurtanın içindeki zengin protein, güzellik bakımların çoğunda kullanılır. Saç dökülmesini önler ve daha hacimli, daha güçlü saçların çıkmasını sağlar. Zeytin yağıda sağlıklı, parlak, güçlü düz saçları elde etmemizi sağlar. Bu karışım için malzemeler.

2 Adet yumurta
Çeyrek bardak zeytin yağı
İki adet yumurtayı çırpın ve zeytin yağı ile karıştırın saç kremi gibi saça uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin daha sonra bol su ile durulayın haftada iki üç kez yapmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here