Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür ?

0
145

Koyu renk rujlar, açık renk rujlara göre çok daha zor uygulanır. Keskin dış hatları ve pürüzsüz duruşu ile göz kamaştıran koyu renk rujların uygulanışının püf noktaları kırmızı ruj ya da mat rujların uygulanışı ile aynıdır. Peki koyu renk ruj nasıl uygulanır?

Koyu Renk Ruj Kullanımının Püf Noktaları:

1. Ruju uygulamadan önce dudak peelingi yapmalısınız!
Koyu renk ruj ile iyice belirgin hale gelen dudak kusurlarını yok etmek için mutlaka dudak peelingi yapmalısınız. Doğal bir peeling yapabilirsiniz ya da diş fırçası yardımıyla ölü derileri dudaklarınızdan atabilirsiniz. Peeling sonrası hassaslaşan dudaklarınızın neme ihtiyacı olacağından mutlaka lip balm ile dudaklarınızı nemlendirmelisiniz.

2. Ruju uygularken dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirmelisiniz!
Ruj renginize uygun bir dudak kalemi ile ruj sürmeden önce hafif bir çerçeveleme yapabilirsiniz. Likit ruj kullanacaksanız çok daha rahat bir şekilde çerçeveleme yapabilirsiniz. Ruj renginiz ile aynı tonlarda bir dudak kalemi ile gün boyu kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ruju sürerken öncelikli olarak dudaklarınızın ortasından sürmeye başlamalısınız. Daha sonra kenarları dikkatli bir şekilde doldurmalısınız.

3. Ruju uyguladıktan sonra rotüş uygulaması yapmalısınız!
Açık renk rujlarda pek belirgin olmasa da koyu renk rujlarda çok fazla belirgin olan dudak kenarlarını renklendirmeyi unutmamalısınız. Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız ilk kat ruju sürdükten sonra ikinci katı sürmeden önce bir peçete yardımıyla fazla ruju almalısınız. Ayrıca daha mat bir görünüm için transparan pudra yardımıyla dudaklarınızı matlaştırabilirsiniz. Işıltılı bir görünüm için de mat rujun üzerine şeffaf bir parlatıcı sürmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here