Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

0
118

Kız bebek sahibi ebeveynler kızınızın odasını hem şık hem de rahat bir şekilde döşemek istiyorlarsa bu önerileri uygulayabilirler. Kızlar için pembe renkler çok kullanılır fakat bu renkten sıkılanlar için alternatif renklerde bulunabilir. Kız odası demek süslü, şık ve gösterişli bir oda demektir. Kız odaları evin en canlı ve görkemli odası olur. Bu durum bebeklik döneminde de böyledir. Bebek odası için ilk olarak rahat ve kullanışlı bir beşik seçin. Yanına da bir koltuk koyun. Kızınız uyurken ya da uyandığında koltuğunuza oturarak onunla ilgilenebilrsiniz. Bebeğinizin beşiği güneş gören bir yerde olmalıdır. Çünkü bebeklerin sağlıklı gelişimi için güneşe ihtiyacı vardır. Kız bebek odasında genellikle pembe renk kullanılır fakat siz sarı,turuncu ve kırmızı ağırlıklı renkler tercih edebilirsiniz.

 

Bebeğinizin odasına güzel resimler asarak bebeğinizin güzel resimlerle görsel zekasını geliştirebilirsiniz. Hatta yaratıcı resimler yapabiliyorsanız siz de duvarlara resim yapabilirsiniz. Bebeğinizin huzurlu ve sakin bir odası olmasını istiyorsanız toz pembe ve açık krem rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Antialerjik ürünler tercih etmeniz, kaliteli olan mobilyaları satın almanız uygun olur. Plastik ürünler sakıncalı olabileceğinden tercih edilmemelidir. Bebeğinizin odasındaki önemli eşyalardan biri de halıdır. Halının solunumunu rahatsız etmeyecek şekilde seçilmesi gerekir. Ve halı yumuşak ve rahat olursa bebeğiniz daha rahat şekilde odasında vakit geçirir. Avize gibi aksesuarlarla çocuğunuzun ışıktan rahatsız olmaması için ayarlanabilir ışık sistemleri tercih edebilirsiniz.

 

Değişik temalı etiketlerle duvarların 3 boyutlu görünmelerini sağlayarak odaya derinlik katabilirsiniz.Eğer yer varsa, bir kanepe ya da yatak koyabilirsiniz. Burada hem anne dinlenir hem de bebeği emzirirken konforlu bir yerde olması sağlanır. Çok renkli bir bebek odası dekorasyonu tercih etmemeniz gerekmektedir. Fazla renk bebeğin gözlerini yorabilir. Beşik seçiminde bebeğinizin en rahat edeceği beşiği seçerseniz çok iyi olur. Uyku esnasında kendini güvende hissedeceği bir beşik seçmelisiniz. Beşikte aşırı süsten kaçının. Sade ve kullanışlı beşik almaya özen gösterin. Bebeğinize ayrıca oyun yeri yapabilirsiniz. Odanın küçük bir kısmını oyun yeri olarak kullanabilirsiniz. Oyun yerine bütün oyuncaklarını koyun. Bebeğiniz hangi oyuncakla oynamak isterse özgürce ve güven içinde oynasın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here