Kış Ayları İçin Makyaj Modelleri

0
90

Kış aylarında makyaj yapmak yaza göre çok daha kolaydır. Yüzünüzde eriyip giden bir fondötenin olmaması bile makyajınızı kolaylaştıran güzel bir başlangıçtır. Kış aylarında her yer ya çok soft ya da çok karamsardır. Bu yüzden makyaj yaparken dikkatli olmak gerekir. Gittiğiniz yerde çok fazla da kalabilirsiniz, çok silinik de. Dengeyi yakalayabilmeniz ve fikir vermek adına günümüzün popüler makyaj akımlarından yola çıkarak birkaç tavsiye vereceğim:

Yoğun Kontür

Kışın okulda, işte, sokakta yazın enerjisi üzerimizde değildir ve gideceğimiz yerlerde ilgiyi üzerimize çekip; “Ben buradayım” demek adına kalın yapılı fondötenin üzerine concealerın ve ten renginize göre koyu yoğunluktaki, renkteki kontür kitinin bolca kullanıldığı yoğun bir makyaj tercih edilebilir. Yazın kullanılması çok güç görünen bu makyaj kış ayları için çok uygundur. Dudaklarda ise kontürün tamamlayıcısı ve son zamanların hiç şüphesiz en vazgeçilmez trendi olan nude tonlar kullanılabilir. Bu makyaj kusursuz görünümün kış ayları için vazgeçilmezidir.

Hafif Dokunuşlar

“Ben zaten soğuktan donuyorum, bir de makyajla uğraşamam!” diyorsanız ama yine de daha canlı, sağlıklı ve diri görünmek istiyorsanız birkaç hafif dokunuşla bunu da gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle gözünüzün iç kısmına krem bir göz kalemi sürerseniz bu sizi olduğunuzdan daha uyanık gösterecektir. Kahverengi rimel kullanmak hem çok özenilmemiş hem hoş görünmenize yardımcı olur. Yanaklarınıza sadece uçuk pembe ya da şeftali tonlarında likit allık kullanarak hem tüm o ten makyajı işinden kurtulmuş olacak hem de sevimli ve canlı bir görünüm elde edeceksiniz. Dudaklarınıza ruj ya da gloss sürmenize gerek yok. Kışın soğuklardan dolayı oluşan dudak kurumasını ve çatlakları önlemek adına nemlendirici lipstick ya da lip balm kullanabilirsiniz. Bu hem koruma hem de güzellik vaad eden kolay bir uygulama.

Klasik Görünüş

“Her mevsim ayrı makyaj mı olur?” diyenler içinse gerçekten her mevsim kullanılabilecek bir uygulama var. Kuyruklu eyelineer ve kırmızı ruj. Gündüz kullanacaksanız ince yapılı bir fondöten ve soft renklerde farlarla tamamlayabilirsiniz. Gece kullanacaksanız yoğun ve hatta kontürlü ten makyajı yapıp gözünüze koyu renk farlar kullanabilir ya da smokey eye yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here