Kimsin Sen! En İyi Motive Eden Sözler

0
229

Kimsin lan sen! Kimsin sen? En iyi motive eden sözler, motive eden metin motive olmak isteyen sen. Ne sanıyorsun kendini?, ben sana söyleyim mi hiç bir bok değilsin. Küçük bir engelde ağlamaya çalışan sümüklü çocuğun tekisin, kaybetmeye mahkumsun, ezik olmaya mahkumsun.

O yapmayı düşündüğün şey varya hani onu yapamayacaksın işte, şimdiden doğru olanı yap ve aileni dinle, risk alma çünkü sende risk alabilecek kapasite yok.
Neymiş üniversite sınavında derece yapacakmış, neymiş sporcu olacakmış, neymiş dünyaca ünlü sanatçı olacakmış.

Bırak bu işleri! Bırak bu işleri kendimizi kandırmayalım senden hiçbir bok olmaz, bu zamana kadar olmadı bundan sonrada olmayacak.
Ailen haklı, arkadaşların öğretmenlerin haklı sana bir bok olmaz diyenler haklı, sadece bir kişi haksız oda sen!
Sen bu dünyaya tarih yazmak için gelmedin.
Sen bu dünyaya onun bunun dediklerini dinleyerek risk almadan ezik gibi yaşamaya geldin ve öyle olacaksın.

Ne oldu iritemi etti sana söylediklerim. Kızdın mı bana siktir git lan mı dedin içinden.
İnanmıyorum mu dedin.
Benden bir bok olmazsın diyorsun ama benden bir efsane çıkacağını göstereceğim mi dedin.
Eğer bunu dediysen doğru yoldasın aslanım.
Sana gittiğin yol boyunca bunları söyleyenler olacak.
İnsanlar değil, seni sevmeyenler değil, öğretmenlerin değil kendi kafanın içinde ki ses söyleyecek bunları sana.

Seni depresyona sokacak, seni pes ettirmeye çalışacak. Bu noktada çok önemli bir şey yapman lazım o seslere! O seslere! Siktiri çekmen lazım. Kendine sor bir korkakmı, bir ezikmi, yoksa bir şampiyon mu?

Bu soruyu kendine sor: eğer cevap bir şampiyon değilse, eğer cevap bir ezikse, eğer cevap korkaksa dostum sana doğruları söylüyorum gerçekten senden hiçbir bok olmayacak.

Sana bazı gerçeklerden bahsetmem lazım. Hayat zor hemde çok zor heleki başarılı olmak hepsinden daha zor. Çok fazla zorlukla uğraşman lazım, işler ters gidecek, depresyona gireceksin, yalnız kalacaksın içinden hiç birşey yapmak gelmeyecek bunların hepsi çok doğal bunları gelip mesaj atmana gerek yok.

Abi depresyondayım, çok sıkıntıdayım yardım et diye yazmana gerek yok. Bunlar saten olacak şeyler sadece sen yaşamıyorsun bunları tüm insanlar yaşıyor ben bile yaşıyorum! Ama şunu biliyorum ki, ben bu zorlukları aşacak güçteyim, ben kimim sorusunun cevabını biliyorum, senden de aynı soruyu kendine sormanı istiyorum.

Geç aynanın karşısına kendine sor kimim ben? Bu zorlukları aşabilecek kapasitedemiyim yoksa bir ezik miyim bu soruları kendine sor ve cevap seni tatmin edene kadar soruyu sormaya devam et.

İlk başta kötü cevaplar gelecek! Ben hiçbirşeyim diyeceksin, ben eziğin tekiyim ama yavaş yavaş cevaplar değişmeye başlayacak.

Birgün ben kimim sorusuna tüm zorlukları aşacak güçte bir insanım cevabını vereceksin. O günden sonra bu sözlere ve bize ihtiyacın kalmayacak.

O günden sonra sen kendine yeteceksin, o günden sonra başarının kapıları sana açılacak, o günden sonra kendin olacaksın! Kendin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here