Kilo Vermeyi Hızlandıran Yiyecekler

0
80

Günlük olarak tükettiğimiz bazı besinler nesli yapılarından dolayı ve tokluk hissi verdiğinden ötürü veya içerdiği faydalı yağlardan dolayı da daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. Baklagiller mesela nohut, mercimek, soya fasulyesi ve yer fıstığı gibi lif bakımından zengin olan besinler kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda baklagiller potasyum, magnezyum ve demir bakımından da zengin besinlerdir. Baklagiller sebzelerden daha fazla proteine sahiptir. Baklagiller gibi kalorisi az olan kırmızı biber de A, B6 C vitamini ve folik asit gibi maddeleri içerisinde barındırır. Kırmızı biberi doğrayıp çeşitli yemeklerin üzerine sos olarak kullanabilirsiniz. Yaban mersinli rengini veren güçlü antioksidanlar kanseri önler, görme kaybını azaltır ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca tokluk hissi vererek göbek bölgesindeki yağlanmaya karşı lif açısından zengin olan bir besindir.

 

Kalp hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olan diğer bir besin de bademdir. Badem içerisinde doymamış yağları barındırır. Öyle ki günde bir avuç badem tüketenler daha sağlıklı bir vücuda ve daha standart bir kiloya sahiptir. Tam tahıllarda kilo verme ve çok tutma hissi veren yardımcı liflere sahiptir. Bu lifler kötü kolesterolü ve kandaki yağ seviyesini emmeye yardımcı olur. Bir portakalla eş değer miktarda c vitamini bulunduran brokolide kanseri önleyen ve tümör büyümesini önleyen bir besindir. Brokoliden maksimum fayda sağlayabilmek için en iyi yöntem buharda pişirmektir.c vitamini bulunduran ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir besin ve turunçgillerdir. Turunçgiller aynı zamanda kan basıncını düzenler ve kalp sağlığını güçlendirir. Bütün bunları içerdiği potasyum sayesinde yapar.

 

Özellikle şeker hastalarının kullandığı greyfurtu kilo vermek için de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı da dolmamış yağın en iyi kaynaklarındandır. Aynı zamanda antioksidan bakımından zengin olan zeytinyağı hem diyabet hem de kilo vermek açısından oldukça faydalıdır. Aynı zamanda süt de vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılamak ve beraber açlığınızı bastırarak tokluk hissi veren bir besindir. Bu yüzden diyetteyken süt tüketmekte yarar var. Düşük kalorili bir elmayı tüketen bir insan gün boyunca daha az kalori alarak daha rahat kilo verebilir. Üstelik içerisindeki lif oranı ile beraber bel çevresindeki yağların da azalmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here