Kendime Nasıl Yatırım Yaparım! Motivasyon

0
190

Kendime nasıl yaparım motivasyon, Her ne yapıyorsan, zamanı nasıl kullanıyorsan bunlar senin kim olduğunu belirler o zaman kendi yaşamınız da ne yaratmak istediğinizi bir düşünün. Zamanını ne ile doldurduğuna baktığımda, zamanının nasıl kullandığının bir değerlendirmesini yaptığımda ne ile uğraştığını tam olarak söyleyebilirim.

Kendin için ne kadar zaman harcıyorsun. Hayallerinin üzerine çalışmak için günde kaç saatini arıyorsun? Son 90 günde kaç tane kitap okudun? Ve geçen sene hangi yeni beceriyi veya beceriyi edindin. Kendine ne tür bir katkı sağladın? Bir çok işlerinden çıkar çıkmaz kanepelerine oturmak için aceleyle evlerine giderler. Sadece oturup bütün işlerini uyuduktan sonra yarın yapacaklarını düşünmek için aceleyle evlerine giderler.

Sahip olduğun her şeyi buna vermek zorundasın. Artık yelevizyon yok! Artık partiler yok! Artık fazla oyun yok! Eğer 2.0 ortalaman varsa yapıyor olman gereken şey çalışmak. Bu bir hayat sınıfı. Bu da demek oluyor ki yaşamlarımızı en üst seviyeye çıkarmayı öğrenmek için bir fırsatımız var. Senin yapabildiğin ve başkalarının da yapabildiği şeyleri düşün. Ve kendinizi gücünüzü en üst ve en iyi kullanım için sağlayacağınız değerli bir ürün gibi görün.

Tüm başarılı insanlarda sizin gibi hergün aynı saat dilimini kullanıyor. Dolayısıyla senin yapamayıp da onların yaptığı şey, haftasonu kendilerine yatırım yapmaları işten sonra, geceleri, yapmak istediği şeylere zaman ayırmaları. Kendi zamanlarını kendilerine yatırım yaparlar. Son 300-400 yıldaki gördüğümüz diğer kuşaklardan daha yoğunuz. Olabildiğimiz kadar yoğunuz ve sırf yoğun olduğumuz için etkili olduğumuzu düşünüyoruz.

Fakat sizden bir dakikalığına programınıza çıkmanızı istiyorum, gerçekten etkili mi oluyorsunuz. Ya da hayatınız sizi meşgul eden, sizi yoran, sizi yorgunlaştıran ya da ve sizi en üst ve en iyi kendiniz olmakta koyan işlerle tıka basa dolu mu? Ve sizler, yoğunlukla beraber işleyen o karmaşayı etkili olmanın yerine mi? Koyuyorsun?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here