Kadınları Tanımak ve Anlamak Artık Çok Daha Kolay

1
137

Kadınları tanımak ve anlamak zor değil sadece bilmiyorsunuz işte bilmeniz gerekenler: Kadın ne ister, Kadının kalbine giden yol nereden geçer?, Erkeğin geçmişte yaşadığı ilişkiler kadın için ne kadar önemli?, Kadınlar romantik mi sever yoksa maço erkekleri mi?, Kadınlar sahiplenilmekten hoşlanır mı?, Kadınlar hangi durumlarda kendinden yaşça çok büyük erkekleri tercih eder?, Kadınlar hangi durumlarda kendinden yaşça çok büyük erkekleri tercih eder?, Kadınlar için erkeğin maddi durumu ne kadar önemli?, Kadınlar için önce kariyerleri mi gelir yoksa aşkları mı?, Kadınların kariyer hırsı erkeklerden daha mı fazla?

Kadının kalbine giden yol nereden geçer?

Kadının kalbine giden yol ona iyi bir madde olanak sunmaktan geçiyor işin gerçeği yani kadının kalbine giden yol para, güç yani bugün toplumda da bir çok kadına baktığımız zaman kadınlar güce taptığını görüyoruz. Kadınlar her ne kadar kendi parasını kazansa da, kendi ayakları üzerinde dursa da sonuçta kadınlar erkeğin soy ismi ile varlıklı olan insanlardır. Kadınların kimileri diyor ki ben çok duygusalım, bazıları da çok mantıkçı kadınlar ama kadınların ilişkilerine baktığımız zaman özellikle 30 yaşını geçmiş kadınlar da çok duygusal bir ilişki yoktur tamamen mantıksal ve beyinsel yani atacağı her adımı düşünmüştür, atacağı her adımı hesaplamıştır ve ondan sonra adım atıyordur. Ama şunu söyleye bilirim 26-28 yaşlarından küçük olanlar onlar biraz hayalperest, onlarda biraz aşk ön plana çıkıyor ama 27 yaşından sonra çocuk istediklerinde işte o zaman her şey yerine oturuyor ve mantıksal ve beyinsel hareket ediyorlar.

Erkeğin geçmişte yaşadığı ilişkiler kadın için ne kadar önemli?

Burada çok ince bir ayrım var yani bir erkeğin ciddi anlamda birlikteliği varsa geçmişini kesinlikle anlatmamalı yani bu şu anlama geliyor. Her ne kadar kadına geçmişinizle ilgili bilgi verdiğiniz zaman ilerde evlendiğiniz de kadın o bilgileri size karşı kullanabiliyor. Erkekler bu konuda beraber olduğu kadına eski sevgilisi ile yaşadıklarını anlattıklarında hoşlarına gidiyor sanıyorlar halbuki her kadın erkeğin geçmişini, geçmişte yaşadığı ilişkileri bilmek ister çünkü, bir şekilde kendine bir yol haritası çizmeye çalışıyor ve dikkat edin erkekler genelde kadının geçmişini sormaz çünkü erkeklerin hoşuna gitmez bu ama kadınlar öyle değil bilmek isterler ve tuzak sorular sorarak sizi tuzağa çekerler.

Kadınlar romantik erkekleri mi sever yoksa maço erkekleri mi?

Kadınlar aslında Maço görünümlü romantik erkeklerden hoşlanırlar yani kadınlar kusura bakmasın ama kılıbık erkekten ve layt erkekten hoşlanmaz. Türk kadını maço erkekten hoşlanıyor yani kendisinden hesap soran, kendisini biraz hırpalayan, gerekirse bir iki tokat atan kişiler isterler ama bir ekran başına yada bir soru karşılığında maço erkek istemeyiz derler buda bir pembe yalanları.

Kadınlar sahiplenilmekten hoşlanır mı?

Kadınların fıtratın da saten bu var ne kadar güçlü bir kadın olursa da olsun, çok başarılı bir iş kadını da olsun bir şekilde evine gittiği zaman o evinde bir kadın belki de çocuklarının annesi, eşinin karısı ve her kadın eşi tarafından sahiplenmek ister ve günümüz de aldatma nedenlerine baktığımız zaman da genel de bu tablo ortaya çıkıyor kocam beni sahiplenmedi, kocam bana gereken ilgiyi şefkati göstermedi. Kadın için sahiplenmek gerçekten çok önemli yani kadının erkeği her ne kadar sahiplenmesi her ne kadar erkek için bir itici unsur ise ve erkekler bundan çok fazla haz almazlar… Erkekler tek başına sokağa çıkıp hava almak isterler ama kadınlar her şeyi beraber yapalım istiyorlar yaşam bir süreç sonuçta ve şu bir gerçek her kadın sahiplenmek ister.
Bir kadının güçlü olması apayrı bir şey ama kadınsı duygular ile bir erkek tarafından sahiplenmesi ise başka bir duygu yani kadın orada kadınlığını ortaya koyuyor. Erkeğin kol kanat olmasını ister hatta bu detaylara dikkat edin beyler.

Kadınlar hangi durumlarda kendinden yaşça çok büyük erkekleri tercih eder?

Bu tip kadınlar da yani kendinden yaşça büyük olan kadınlara baktığımız da şunu görüyoruz çocukken geçirdikleri bir travma var yani bu travma nedir. Baba sevgisinden yoksun insanlar, Aile sevgisinden yoksun insanlar geçmişte aile, baba sevgisi alamayanlar baba figürü kadın için çok etkileyici bir etkendir. Şunu da fark ederseniz bu erkekler de para ve güç var bu erkeklerin çocuklarında ise para ve güç yok çünkü o çocuk babanın eline bakıyor ve çoğu kadın bir takım çıkarımlar ile birlikte olabiliyor yaşça büyük erkekler ile beraber olabiliyorlar.

Kadınlar için erkeğin maddi durumu ne kadar önemli?

Para çok önemli bir şey yani kadınlar neden paraya önem veriyor. Bir kere düşünün bir eski zamanlardan beri bizde var olan bir geleneğimiz var kız istemeler de ne iş yaptığı, evi arabası var mı, ne kadar kazancı olduğu gibi sorular hayla sorulmakta düşünün bir kız istemeye gittiniz ve bunları duyarsınız. Bir anne kızına bunları söyler; bak kızım beni iyi dinle aşk dediğin gelip geçicidir babanla ben ne durumdayız gör bak kaç yıldır baban bir baltaya sap olamadı aman sen zengin birini bul fakirlik çekme bunlar kültürümüz sokağın düşüncesi bu şekilde doğal olarak da bir sokağın insanıyız doğal olarak kadın paraya önem veriyor. Yani siz hiç fakirleri seven kadına rastladınız mı yani bu ülkede para ve güç o kadar önemli ki apartmandaki kapıcı bile o gücü elde edebilmek için kapıcılık terimini aşağılık ve kötümser bulduğu için apartman görevlisiyim diyor tabi böyle bir zihniyette kadın tabi ki paraya çok önem veriyor.

Kadınlar için önce kariyerleri mi gelir yoksa aşkları mı?

Eskiden kadınlar için eş ve çocuk daha önemli idi şimdi özellikle kadının iş hayatına girmesi yani kadının sahaya inmesi ile birlikte bir takım kadınlar için de kariyer ön plana çıktı ama şu var kadınlar 30 yaşına kadar kariyerini yapabilir ama şunu görüyoruz ki; Evlenip çocuk doğuran kadınların çocuk yapan kadınların daha sonra yeri geldiğin de kariyer hayatını bir kalem de sildiğini de görebiliyoruz, yani kadınlar erkeklere göre iş konusunda çok hırslılar, tuttuklarını koparıyorlar ama gün geliyor ki annelik duygusu ile çocuk yapıp çocuk sahibi olduktan sonra bir nokta da kariyerlerini silebiliyorlar.
Akıllı kadınların saten iş ortamından ziyade yapacağı şey daha keyifli bir hayat kurup, daha sorumluluk sahibi olup kendilerine karşı, çocuklarına karşı yada hayata karşı böyle bir hayatı yaşamaları bence en cazip olan şey çünkü iş hayatı dediğimiz zaman bugün kadınlar da iş hayatının içine girdiler ve eminim ki çoğu insan mutlu değil iş hayatı kadınlar ve erkekler için çok zordur bunu biliyoruz saten.

Kadınların kariyer hırsı erkeklerden daha mı fazla?

Keşke kadınların ellerine düşmeden kollarına düşebilseydik iş ortamında gerçekten yani bunu ben söylemiyorum bunu bir bayan yönetici ile çalışan bayanlar söylüyor. Bir kadın bir kadınla çalışmayı asla istemez çünkü bu çok kötü bir durum erkekler ile çalışmayı çok isterler. Erkekler de bir kere hırs yok erkeklerde ekip çalışması var her zaman ama kadınlar da hep sadece ben var ve kadınlar genelde altındakileri ezerek kullanıyorlar iş ile ilgili olmayan kendi meselelerini çalışanlarından çıkarıyorlar ama erkekler alttan almasını biliyorlar ve işlerine kendi sorunlarını çok fazla yansıtmıyorlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here