Kabarık Saçlar İçin Doğal Çözüm Önerileri

0
156

Kadının güzel olan detaylarından biri de saçlarıdır. Fakat çoğu saçın terbiye edilmesi oldukça zordur. Genetik olarak bazı saçlar düz ve yumuşak olabiliyor iken bazı saçlar da sert, kıvırcık veya kabarık olabilmektedir. Özellikle de kabaran saç tiplerine sahip kadınlar için bakım yapmak zevkten çok, bir çileye dönüşmektedir. Hatta çoğu zaman çekilmez bir hâl alabilmektedir. Peki kabaran saçlar için evde neler yapılabilir? Püf noktaları nelerdir?
Kabarık saçlar için öneri ve maske tarifi:

– Banyodan bir saat önce saç uçlarınıza vazelin sürüp bekletin. Bu şekilde saçlarınızın kabarba sorunun önüne geçerek saç uçlarınızın bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.
– Bir sprey şişesine bı su bardağı su, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyip banyo sonrası saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

– Bir kaba;
> 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
> 1 tatlı kaşığı badem yağı
> 1 tatlı kaşığı Hint yağını karıştırın bir kapta. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın kabarma sorununu ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

– Her duştan sonra sıcak bir havluyu saçlarınıza sarıp o şekilde durulayın. Bu yöntem ile kabarmasını önleyebilirsiniz.

– Banyodan sonra saçlarınızı örgü yapın ve örgünüzün üzerinden saçlarınızı kurutun. Bu şekilde doğal dalgalı ve kabarmayan saçlara sahip olabilirsiniz. Bu şekilde evde yapılan uygulamalar ile bakımınızı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here