İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir ?

0
93

Sürekli kendiniz aç mı hissediyorsunuz sürekli aç mısınız, bir türlü kilo diyet yapamayanlardasınız bu yiyecekler tam size göre yediğiniz taktirde iştahınızı esecek ve yemek yeme istediğiniz eskisi gibi olmayacaktır.

SALATALAR, tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de diyet listesinin başın da yer alan salatalar farklı salatalar yapın her gün aynı salataları tüketmeyin yeme isteğiniz olmaz kısa süre salata yaparken iri parçalara ayırın ve yerken iyice çiğneyin yediğiniz süreyi uzatın. İçine birkaç damla zeytin yağı, bolca limon suyu, elma sirkesi, ara da bir parça tavuk göğsü haşlanmış ya da ızgara da balık da olabilir yanında doyurucu olur.

MEYVELER, elma, portakal, çilek, kivi, üzüm kavun, karpuz ayva, muz bunların için de ki şeker oranı meyve şekeri olduğu için korkmadan tüketebilirsiniz ama dikkat etmeniz gereken bu meyveler de sadece birini ya da ikisi tüketmek olsun fazlası yemeyin.

YULAF, öğün arasın da bir kase yulaf ezmesi tokluk hissi uyandır siz de diğer öğün de daha az yemenizi sağlayacaktır.

DOMATES, SALATALIK, PEYNİR, bunlar iştahı keser ve daha az yemenizi sağlar bunlar da kahvaltı ve acıktığınız da bir parça peynir bir adet salatalık ve bir domates tüketebilirsiniz.

UYKU, uyku problemi olan kişiler daha çok yemek yeme isteği olur sağlıklı bir uyku düzeniniz olsun.

YOĞURT, tüketilmesi gereken hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak tüketilmesi gereken bir kase yoğurt sizi gün için de tok tutar.

YUMURTA, haşlanmış yumurta kişiyi tok tutar sabah kahvaltısın da ve akşam yemeği yerine iki haşlanmış yumurta yediğiniz taktir uyuyuncaya kadar acıkma hissi yaşamazsınız. Yemek yemeden önce 5 dakika önce bir su bardağı su için daha az yeme istediğiniz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here