İşe Giderken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri

0
363

Sabahları alarmınızın sesini duymanızla, çalışan bir kadın iseniz, saç ve makyaj gibi bir sorununuz varsa eğer kolay saç toplama yöntemleriyle artık saçlarınıza daha az vakit ayırıp uykunuza biraz daha süre tanıyabilirsiniz. Eğer saçlarınıza doğru ve düzenli bir bakım uygularsanız ki bunların doğal olması daha avantajlı olacaktır. Sabah kalksanız dahi kabarmayan ve parlak bir saçlara sahip olabilirsiniz. Unutulmamalıdır kin temiz, bakımlı ve sağlıklı saçlar daha çabuk şekil alır. Günlük saçınıza uygulamanız gereken bakımı yaptıktan sonra ilk modelimiz için gerekli olan lastik toka.

Saçlarınızın ön tarafından iki tutam alıp arkadan bağladıktan sonra o bağı içe doğru 3 defa döndürün. Bu işlemi yaparken bağın çok sıkı olmamasına ama düzenli bir görünümde olmasına dikkat edin. Daha sonra önceden ısıttığınız maşa yada düzleştiriciyi tercihinize kalmış, alt taraftaki saçlarınızı 3 tutamda kalın kalın maşa yapın yada sadece düzleştirin. 2. modelimizde ise doğal mısır örgüsü yapılışı basit olan mısır örgüsünü, takım elbiseli bir işyerin de çalışıyor iseniz takım elbisenizin üstünde doğal görünecektir. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şey, mısır örgünüzün fazla sıkı olmaması. Eğer sabahları saçlarımı toplamak, örmek istiyorum faka geniş alnım buna izin vermiyor diyorsanız, düz kakül kestirip, mısır örgüde olduğunu gibi çok sıkı olmayan topuz yada örgüde kullanabilirsiniz. Saçlarınızı Ortadan ikiye ayırıp, arkadan tutturmanız ve daha sonra kaküllerinizi ön plana çıkarmanızla daha genç bir görünüm elde edeceksinizdir.

Yoğun is temposunda, gür saca sahipseniz işiniz zor gibi gözükür. Bir bandana yardımıyla bu hiçte o kadar zor değil.
Bandanayı yaktıktan sonra ön taraftaki saçlardan başlayarak arkaya doğru bandananın içerisinden saçlarınızı geçirir. Sepet modeli olan bu bandanaya saç geçirme sekli daha sonra doğal kıvırcık olarak gözükecektir. İnce telli sac yapısına sahipseniz eğer işe giderken saçlarınızı ne toplayabiliyor nede pırasa gibi düz saçlarınızdan şikayetçiyseniz, yapacağınız şey volüm veren bir sprey kullandıktan sonra küçük bir saç tokasıyla saçlarınızı renklendirmek. 2. Bir yöntem ise saçlarınıza bandana bağlamak. Yazımızın başında denildiği gibi şekil alabilecek saçlar, bakımlı saçlar olacaktır. Saçlarınızın bakımını ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here