İntikam Almak! Eski Sevgiliden En İyi İntikamı Almak

0
106

İntikam rolü kesinlikle tutacak bir filim oynamaya hazır olun. Ne yazık ki her zaman doğru insanlarla karşılaşmıyoruz. Hatta yanlış insan demek bile hafif kaçabilir çünkü karşılaştıklarımızın çoğu karakter yoksunu olabiliyor.

Onlarla yaşadıklarımız ne kadar kötüyse yaşanılan geride bırakılıp gitmek de bir o kadar zor gelebiliyor. Çünkü sık sık arkamıza bakarak intikam hırsıyla dolabiliyoruz.

Aslında birinden intikam almak oldukça basittir. Eski sevgilinizden intikam alabilmeniz için size… ‘Ayrılıktan hemen sonra sakinliğinizi koruyun, sinir krizlerine girmeyin çok da büyük bir kayıp olmadığını ona hissettirin’ diyebilirim…

‘Ondan ayrıldıktan sonra kendinizi değiştirin, mükemmel görünün ki onsuzken ne kadar da çekici olduğunuzu görüp kıskançlıktan çatlasın’ da diyebilirim.

‘Güzelliğinizi her yerde sergileyin, dışarıya çıkın, onsuzken bol bol eğlenin hatta yeni kişilerle tanışıp onlarla flörtleşin’ de diyebilirim…

‘Onunla iletişim kurmayın ama onu habersiz de bırakmayın. Arkadaşlar aracılığıyla haber yollayın, bırakın da sizden direk haber alamamak onu çıldırtsın’ da diyebilirim…

‘Sosyal medya hesaplarınızı kapatmayın ya da onu engellemeyin. Ne kadar mutlu olduğunuzu ve onsuz neler yaptığınızı paylaşın ki görüp çıldırsın’ da diyebilirim…

‘Onu umursamıyormuş gibi yapın ama ondan habersiz de kalmayın. Haberlerini alıp sizin bu davranışlarınıza nasıl tepkiler verdiğini öğrenin’ de diyebilirim.

Herkez Yalan Söylüyor!Bunlar Kesinlikle Yanlış Olması Gerekenler

Ama inanın bunları demek istemiyorum çünkü bu sahte davranışlar kendi hırsınızı körüklemekten başka bir işe yaramayacak.

Belki onu çıldırtıp ondan intikam alabileceksiniz fakat hareket noktanız ego ve hırslarınız olduğu için gerçek huzuru bulamayacaksınız.

Gerçek huzuru yakalamak istiyorsanız huzurunuzu kaçıran kişiden yani ondan olabildiğince uzaklaşmanız gerekiyor.

Büyük bir yazarın da dediği gibi, en iyi intikam unutmaktır. Çünkü unutup görmezden gelmek o kişiyi değersizleştirir.

Böylelikle hem onun egolarını şişirmemiş hem de kendi hırslarınıza kapılıp huzurunuzu kaçırmamış olursunuz.

İntikam almak için sahte eylemlere hiç gerek yok. Siz sadece kendi huzurunuzu sağlamak için olgun davranın yeter.

Onu gerçek anlamda umursamayın, onu tamamen görmezden gelin, ona dair hırslarınız için bir çaba harcamayın.

Çünkü amaç ne olursa olsun intikam hırsıyla göstereceğiniz her çaba aslında onun için yapılan eylemlerden ibaret olacak. Onun için bir şeyler yapmayı bırakın, şöyle ki… onu değersizleştirmek için değil kendi duruşunuz için sakinliğinizi koruyun.

Onu kıskandırmak için değil kendi çekiciliğiniz için mükemmel görünün.
Onu sinirlendirmek için değil kendi mutluluğunuz için sosyal olun.
Onu meraklandırmak için değil kendi huzurunuz için sessiz kalın.
İndan intikam almak için değil geleceğiniz de böyle birine yer olmadığı için onu umursamayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here