İnsanlardan Farklı Olduğunuzun 6 İşareti

0
177

Herkes bir şekilde kendisinin farklı olduğunu düşünür. Bunu bile getirme getirmeseniz bile sizi değerlendiren ayıran fiziksel ve zihinsel bir farkınız olduğuna inanırsınız. Size bir sır verelim; haklı olduğunuzu düşünüyoruz! İşte karşınızda benzersiz olduğunuzun 6 kanıtı:

6. Felçli Parmak

Her insanın parmak izinin benzersiz olduğunu zaten biliyoruz ama ellerimizde bulunan şaşırtıcı bir başka özellik daha var. Test etmeye hazır mısınız?

Elinizi fotoğraftaki gibi masaya koyun ve orta parmağınızı içeri doğru iyice bükün. Şimdi, diğer parmaklarınızı hareket ettirmeye çalışın. Yüzük parmağı hariç diğerlerini oynatabildiğinizi göreceksiniz.

Bunun sebebi orta parmak ve yüzük parmağı arasındaki tendon bağıdır. Ancak çok nadiren bazı insanlar yüzük parmağını da oynatabilirler. Onlardan biriyseniz, kesinlikle benzersiz olduğunuzu söyleyebiliriz.

5. Dil Bükücü

Dil deyip geçmeyin, onun da oldukça şaşırtıcı özellikleri var. yapısı, kalınlığı, uzunluğu ve rengi her insanda değişiklik gösterir. Ama onu şaşırtıcı yapan şey bazı insanların dillerini yuvarlaya bilmeleri. Bunu tek çift hatta üçe katlaya bilen bile var. Siz bunu yapabilenlerden misiniz?

4. Tek Kaş

Tek kaş derken bundan bahsetmiyoruz, hayır. İki kaşınızı birden yukarı kaldırmak kolaydır, ama sadece tek kaşını kaldırmayı herkes başaramaz.

Alnınızda bulunan kaslarınıza ne kadar söz geçire bildiğinize bağlı olarak ne kadar yukarı kaldıra bildiğiniz de değişecektir. Bir ara müzik ritmine göre kaş hareket ettirme furyası vardı. Hatırlayanlar var mı?

3. Kalp Atışı

kalp atışınızın parmak iziniz kadar benzersiz olduğunu biliyor muydunuz? Son yıllarda yapılan araştırmalara göre her insanın kalp ritmi sesi diğerlerinden farklıdır. Yakın gelecekte bu özellik, retina taramasında olduğu gibi, şifreleme için kullanılacak. Kalp ritminin bilek veya parmak ucundan cihaza arttırılarak şifrenin açılmasını sağlayacak. Bu özelliği kesinlikle kullanırım diyen var mı?

2. Kulak Oynatma

Kulakları oynatmamızı sağlayan bölge kedilerde oldukça geniştir ancak insanlarda bu bölge o kadar gelişmemiştir. Bazı nadir insanlar bunu başarabiliyorlar. “Bende o nadir insanlardan olmak istiyorum” diyorsanız, merak etmeyin.

Göz hareketini kontrol eden kaslar aynı zamanda kulakları hareket ettirmek için de kullanılıyor. Tek yapmanız gereken biraz egzersiz.

1. Bilek Tendonu

Atalarımızdan bize miras kalan ama şu anki yaşam şartlarımızda artık önemini yitirmiş bir şeyimiz var; Bileklerimizde bulunan tendon. Bu tendon insanlığın gelişimi süresince yavaşça yok olmuştur. Test etmek için şunu yapın: Bileğinizi düz bir zemine koyun ve baş ve serçe parmaklarınızı birbirine sıkıca bastırın.

Eğer bileğinizde beliren bir tendon varsa tebrikler, o nadir insanlardan birisiniz demektir. Siz bu özelliklerden kaçına sahipsiniz? Ne kadar eşsiz olduğunuzu yorumlarda bizimle paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here