Hayatın Değişsin! Motivasyon Konuşması Metni

0
173

Hayatın değişsin sen emin olursan artık motivasyon aramaları yapmayı bırak al işte bir makale daha: hayatın değişsin motivasyon konuşması metni oku ve artık harekete geç. Hayla neyi bekliyorsun.

O istediğin hayatı yaşamak için neyi bekliyorsun?, bir sihirli değneyin gelip seni kurtaracağınımı sanıyorsun, bkrisinin gelip seni olduğun yerden çıkaracağınımı sanıyorsun eğer öyle düşünüyorsan sana söylemeliyim ki yanılıyorsun!

Eğer hayatını değiştirmek istiyorsan, eğer başarı merdivenlerini tırmanmak istiyorsan o zaman kimseden sihirli değnek beklemeyeceksin. Eğer hayatını değiştirmek istiyorsan yerinde oturup beklemeyeceksin!

Ayağa kalkmak zorundasın! Yeniden ayağa kalkmak zorundasın! Korkularınla yüzleşmek zorundasın seni sen yapan değerlerle tekrar kucaklaşmak zorundasın!

Kolay olmayacak! Kesinlikle kolay olmayacak! Önünde tek bir engel var! O da aynada gördüğün kişi! Eğer onu korkularının üzerine gitmeyi ikna edersen eğer onu tekrar ayağa kalkmaya ikna edersen! Hayatını değiştirebilirsin! Hergün büyük insanların başarı öykülerini okuyorsun.

Peki onlardan senin ne farkın var? Tek bir fark var! Tek be çok küçük bir fark var onlar hergün korkuları ile yüzleşiyor onlar eleştirilere rağmen hayallerinden vaz geçmiyor.

Eğer sende onlar gibi hayallerinden vazgeçmezsen eğer sende onlar gibi korkularınla yüzleşirsen tarih senide yazacak hiç merak etme! Her insanın içinde bir cevher vardır!

Her insan bu dünyaya bir şeyleri başarmak için gelir! Ama bazıları korkusuna yenik düşer, bazıları eleştirilere yenik düşer, bazıları kendi hayallerinin yerine başkalarının hayalini yaşar ama sen bu dünyaya başkası olmak için gelmedin.

Sen bu dünyaya kendin olarak geldin ve kendin olacaksın! Sakın şunu unutma seni durdurabilecek senden başka kimse yok! Eğer kendini alt edebilirsen başarılı olabilirsin! Eğer kendini hergün bir adım daha ileriye götürebilirsen başarılı olabilirsin. Başarı bir günde gelmez! Başarı bir gecede gelmez!

Önce dakikaları kazanman gerekir! O dakikalar büyür saatlere dönüşür, o saatler büyür günlere dönüşür, o günler büyür yıllara dönüşür, o yıllar büyür efsanelere dönüşür.

Senden hemen yılları kazanmanı istemiyorum dakikaları kazanarak başla! Küçük başla! hayalin büyük olabilir ama başlangıcın küçük olsun.

Küçük küçük ilerleyeceksin ta ki en büyük olana dek! Ta ki tarih seni yazana dek! Sana neden başarılı olamadığını söyleyim mi? Çünkü başarmayı yeteri kadar istemiyorsun! Arkadaşlarınla gezmeyi istediğin kadar başarılı olmayı istemiyorsun! Uyku uyumayı istediğin kadar başarılı olmayı istemiyorsun! Eğlenmeyi istediğin kadar başarılı olmayı istemiyorsun! Bu yüzden başarılı olamıyorsun! Bu yüzden bir türlü konfor alanından savaş alanına çıkamıyorsun! Seni artık konfor alanından çıkmaya davet ediyorum!

Seni savaşmaya davet ediyorum biliyorum konfor alanı çok daha güvenli ama konfor alanında bir başarı yok! Hiç bir başarı konfor alanından çıkmamıştır! Başarılar savaş alanından çıkar! Savaşmak zorundasın! Sadece birgün değil hergün savaşmak zorundasın! İradenle savaşmak zorundasın! Çamurlarla savaşmak zorundasın! Rakiplerinle savaşmak zorundasın! Ancak bu sayede büyüyebilirsin! Ancak bu sayede hedeflerine yürüyebilirsin! Ancak bu sayede tarihe geçebilirsin! Haydi! artık neyi bekliyorsun! Kalk artık şu ayağa ve savaşmaya başla.

Tek birşey söylemen lazım kendine eğer onlar yapabiliyorsa bende yapabilirim! Ssnin kimseden farkın yok! Senin onlardan farkın yok! Senin ondan bundan farkın yok! Eğer onlar yapıyorsa sende yapabilirsin! Eğer onlar başarılı olabiliyorsa sende başarılı olabilirsin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here