Harika Makyaj Hileleri – 10 Makyaj Hilesi

0
242

Bambaşka Makyaj hileleri! Sizlere pratik şekilde uygulayabileceğiniz makyaj hilelerini açıklayacağım işte bu listemizde harika makyaj hileleri 10 makyaj hilesi bunlarla karşılaşacaksınız.

Maskara göz kapağı.
Göz altı morluklardan kurtulma.
Siyah kalemin akmasını engelleme.
Göz büyütme makyajı.
Sivilce izlerinden kurtulma.
Dudakları büyük ve dolgun göstermek.
Kolay kontör yapmanın yolu.
Rujun kalıcı olmasını sağlama.
Kirpikleri daha uzun ve dolgun göstermek.
Kırmızı rujun dişleri sarı göstermesi.

1. Maskara göz kapağı

Maskaranızın göz kapağınıza bulaşmaması için aslında çok pratik bir yöntem var. Bunun için her hangi bir kartviziti, göz kapağınızın yani kirpik dibinizin en dip noktasına dayayıp maskaranızı bu şekilde uygulayabilirsiniz.

2. Göz altı morluklardan kurtulma

Göz altı morluklarından şikayetçiyseniz gözünüzün altına sürdüğünüz ürün kapatıcı yerine corrector yani renk düzeltici olmasında fayda var. Özellikle turuncu ve sarı tonlardaki renk düzelticiler. Gözünüzün altındaki morlukları notrilize edecektir.

3. Siyah kalemin akmasını engelleme

Siyah kaleminizin gün boyunca kalıcı olması ve akmaması için de çok pratik bir yöntem var. Bunun için gözünüzün içine sürdüğünüz siyah kalemin üzerine jel eyeliner veya siyah göz farı kullanabilirsiniz.

4. Göz büyütme makyajı

Gözlerinizin daha büyük ve aydınlık göstermek isterseniz… bunun için gözlerinizin içine açık tonlarda göz kalemi uygulayabilirsiniz. Beyaz yada bej rengi de uygulayabilirsiniz. Ama eğer bej rengi uygularsanız gözünüzün içindeki kılcal damarların görüntüsünü son derece azaltmış olursunuz.

5. Sivilce izlerinden kurtulma

Cildinizdeki kırmızı lekeler, kılcal damarlar ve kırmızı sivilce izleriyle savaşmak aslında çok kolay. Bunun için fondoteninizden önce yeşil tonda bir baz uygularsanız yeşil, cildinizdeki kırmızılıkların görünmesini engelleyecektir.

6. Dudakları büyük ve dolgun göstermek

Dudaklarınızı büyük ve dolgun göstermenin de çok pratik bir yolu var. Bunun için dudağınızın ortasına aydınlatıcı göz farı veya yine içerisinde metalik yansımalı özellikle pembe ve şampanya tonlarında bir göz farı veya içinde sim barındıran bir dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz.

7. Kolay kontör yapmanın yolu

Kontör yapmak eğer size zor geliyorsa o zaman siz de kontörün zıttı olan aydınlatmayı yapabilirsiniz. Aydınlatma yaptığınızda cildinizdeki aydınlık bölgeler tamamıyla göz önünde olacak. Geride kalan bölgeler ise karanlıkta kalacak. Böylece kontöre çok yakın bir etki yaratmış olacaksınız.

8. Rujun kalıcı olmasını sağlama

Eğer rujunuzun gun boyunca kalıcı olmamasından şikayet ediyorsanız bir peçeteyi ikiye ayırıp, bir parçasını dudağınızın üzerine koyup dışarıdan bir transparan pudra veya bebek pudrası yardımıyla pudra fırçanızla tampon yaparak rujunuzun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

9. Kirpikleri daha uzun ve dolgun göstermek

Kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun olmasını isterseniz bunun için sadece bebek pudrası, maskara ve bir kulak pamuğuna ihtiyacınız var. Öncelikle maskaranızı tek kat olacak şekilde sürüyorsunuz akabinde kulak pamuğunu bebek pudrasına daldırıp sadece uçlarına sürüyorsunuz. Çok az bekleyip ikinci kat maskaranızı sürüyorsunuz ve kirpikleriniz daha uzun ve dolgun oluyor.

10. Kırmızı rujun dişleri sarı göstermesi

Kırmızı rujun dişlerinizi sarı gösterdiğinizi düşünüyorsanız ve bu yüzden de kullanmaktan çekiniyorsanız mavi alt tonlu rujları tercih edebilirsiniz. Mavi alt tonlu rujlar, dişleri olduğundan daha beyaz gösterir.

Umarım bu sırları beğenirsiniz ve paylaşırsınız yorumlarınızı bekliyor olacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here