Genç Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

0
108

Genç odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Özellikle de bu odalar, gençlerin hayal dünyasını yansıtmalı, kitap okuyabilecekleri, ders çalışabilecekleri ve hobilerini gerçekleştirebilecekleri uygun alanlar yaratmak gerekir. Gençlerin sevdiği renkler, odalarının dekorasyonunda kullanılmalı ve eğlenceli bir ortam dizayn edilmelidir. Bunun yanında ders çalışacakları bölümde ise, dikkatlerini dağıtmayacak desensiz, sade ve huzuru çağrıştıran renkler kullanılmalıdır. Gençlerin yeteneklerini ve el becerilerini gerçekleştirmesi için onlara küçük bir hobi alanı ayarlamak oldukça önemlidir.

Genç odası takımı almadan önce, aldığınız takımın çocuğunuzun odasına büyüklük olarak uyup uymayacağına dikkat etmelisiniz. Çocuğunuzun odasını gereksiz aksesuarlarla doldurmamalı ve çocuğunuzun odası için kullanacağı eşyaları, renk seçimlerini kendisinin seçmesine izin vermelisiniz. Odada yaşayacak çocuk sayısı da genç odası dekorasyonunda büyük önem taşır. Bir kız bir erkek çocuğunuz var ise bu ikisinin kıyafet dolabı ayrı olmalıdır. Fakat iki erkek çocuğunuz var ise aynı dolabın farklı bölmelerini birlikte kullanabilirler.

Dolap içlerinde düzenleyiciler kullanmak, dolapların daha çok eşya almasını ve kıyafetlerinin daha düzenli kalmasına yardımcı olur. Çocuğunuzun CD, kitap ve ıvır zıvırlarını koyması için oldukça faydalı bir araç olan bu düzenleyiciler, odanın kullanışlılığını arttırıyor. Fakat ergenlik dönemindeki çocukların kendi odası için yapacakları seçimi tamamen onlara bırakmak gerekir. Siz onun odasına fazla müdahale ederseniz kısa bir süre sonra yine odasında pek çok değişiklik yapmak isteyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here