Farklı Olmak İçin! Türkçe Motivasyon

0
57

Farklı olmak için türkçe motivasyon!, değişmek için motivasyon, farklı olmak Her geçen dakika her şeyi iyileştirmek için başka bir fırsattır. Asla seni güçlendirmeyen şimdiye kadar hayatına kaç tane tahmin girdi? Eğer seni güçlendirmeyen tahminlere inanırsan yitip gideceksin ve dünyada bir ceset gibi yürüdüğün sürece hem fiziksel olarak hemde ruhsal olarak öleceksin.

Sana hayatın boyunca bir sürü ü ünvan verilecek sana bir sürü farklı şey söylenecek. Fakat sadece seni güçlendireni seçmelisin ve ne kadar uzun yaşadığın değil nasıl yaşadığın önemlidir. Bence kendini iyileştirmek için yapman gereken ilk şey zihnini kontrol altına almaktır.

Ya da daha açık olursak zihnini beslemeli ve güçlendirmelisin. Bil bakalım ne olacak! Hayatında bazı hatalar yapacaksın. Ne olacak? Hayatında hiç hata yapmamış insan hiç bir şey yapmamıştır.

Eğer orada bir şeyler yapmak istiyorsan bazı hatalar yapacaksın. Kaybedeceksin. Yüzünün üzerine geri düşeceksin. Eleştirileceksin. Ve ”Hayat” ismindeki arenaya çıkacaksın. Bazen kendini aptal, beyinsiz ya da beceriksiz hissedeceksin.

Fakat sen kendi hayatına hükmet! O yüzde 95`i terket. Onların gittiği yerden gitme, onların yaptıklarını yapma, onların konuştuğu gibi konuşma, kendi yeni dilini oluştur.
Onların kelimelerini kullanma. Ve onların bahanelerini kullanma. Dönüp geriye baktığında asla geri dönmeyeceksin.

Asla geçmişteki yollara, dile ve pişmanlıklara geri dönmeyeceksin.

Sana Bir Mesajım Var

Bu mesaj kırılma noktasında olanlar için. Hayatında bir yere geldin ve orada ”Artık bunu kaldıramam.” diyorsun. ”Buna daha fazla göz yummak istemiyorum.” ”1 gün daha yaşamak istemiyorum artık.” Bu mesaj senin için çocukları için 2 ya da 3 işte çalışmaktan yorulmuş bekar anne.

Yarın daha aydınlık bir gün. Fakat bugün karşına çıkan sorunların ve durumların üstesinden gelmelisin.
Bu mesaj senin için. Ay sonunu getirmek için haftada 60-70 saat çalışan baba başka bir gün daha güçlü ilerle.

Neredeyse vardın dönüm noktasına. Bu nesaj mesaj sizin için oralarda bir yerlerde olan atletler. Bir basamak daha ilerlemelisin. Sonuncusu gibi zor olan çünkü rakiplerin bugün daha sıkı çalışıyorlar. Şimdi azıcık daha kal o spor salonunda.

Biraz daha zorla! Ve sonra zaferle beraber en yüksekte olacaksın. Bu mesaj senin için bir ceo yada patron olabilirsin. Ve şirketin düşüşte olabilir. Bu, bugün havluyu atacağın anlamına gelmez!
Biraz daha güçlü devam et!
Biraz daha dayan!
Sana diyorum; dönüm noktana fazla bir şey kalmadı.

Bu mesaj senin için. Okulunu yeni bitirdin. Görünen o ki iş bulamayacaksın. Ne yapacağını bilmiyorsun. İşi bulması kolay. Sen sadece inancını kaybetme. Pes erme, vazgeçme! Fırtınaya doğru git. Çünkü diğer tarafta umut var. Yeni yaptığın şeyi bileceksin. Ve birine yardım edebilirsin. Bunu diğer tarafta yap.

Bu mesaj senin için. Daha bitmedi dışarıya bu şekilde gidemezsin. Görmeden önce. Sonra karşına çıkan her şeyle savaşmak için inancın olacak. Acının içine gitmenin bir sebebi var. Ya da ıstırabın içine ve yakında neden olduğunu keşfedeceksin. Çünkü ait olduğumuz yere ulaşmak için bir şeylerin üzerine gitmeliyiz.

Şöyle söyleyen kişilerden size mesajim var: ”Eğer başaramazsam ailem beni reddedecek,” ”İntihar edeceğim.” ”Eğer başaramazsam çocukların aç kalacak.” ”Eğer başaramazsam evimizden atılacağım.” Herhangi bir şeyin üzerine gidenler lafım size. ”Ya başaramazsam” deyip durmayın.

”Başardığımda” demeye başlayın. BU MESAJ SENİN İÇİN.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here