Kabak Sevmeyenler Bu Tarif İle Artık Vazgeçemeyecek

0
645

Bugün sizlere kanak sevmeyenler için mısır unlu bir lezzet sunacağım ve artık kabak yemek zorunda kalacaksınız.

Yapılışı

5 adet yıkanmış yeşil kabağın uçlarını kesin. Kabakların büyüyen yerindeki ucunu komple kesmeyin yani. Sonra 4`e ayırın ve uç kısımı biraz kalsın keserken.

İsterseniz uçlarını tamamen kesebilirsiniz de patlıcan gibi değil bu kopuyor haşlanınca. Haşlanma tenceresine 2 litre su ekleyip tuz ilave edin.

Su kaynadıktan sonra kabakları içine koyup haşlanmaya bırakın. Arada çevirin çok çabuk hoşlanıyor. 7-8 dakika haşlayın fazla olursa kabak erir gider dikkat edin.

Haşlanan kabakları kağıt havlu üzerine koyun. Tabağa bir miktar zeytinyağı ekleyin. Bir kapta 2 adet yumurta çırpın iki kaşık ve ayrı bir kaba mısır unu ekleyin.

Kabakları önce yumurtaya daha sonra mısır ununa bulayın her tarafını uçları kopabilir zaten keseceksiniz sonra o kısımları, daha sonra kabakların baş kısmını kesin zaten kopar yumurtaya bularken.

Şimdi ise kızdırmış olduğunuz tavaya kabakları dizin ve kızartmaya başlayın, yağını çekeceği için tekrar zeytinyağı ekleyin. Kızaran kabakları çevirin balık gibi kızaracaktır.

Artık kızaranları pişenleri servis tabağına almaya başlayabilirsiniz ortadan ikiye kesebilirsiniz. Tabağın ortasını boş bırakıp bir küçük kapta sarımsaklı yoğurt koyabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun bu tarz tarifler gelmesi için paylaşmayı unutmayın görüşmek üzere

Malzemeler

5 adet kabak
2 adet yumurta
2 kaşık tepeleme mısır unu
Tuz
1 kase katı yoğurt
1 diş sarımsak
Kızartmak için sıvı yağ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here