Erkeklerin Evlenmek İstemesini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

0
85

Evlilik fikri genellikle birçok kadının hayallerini süslerken erkekler evlilik konusunda hep bir adım geride kalıyor. Bunun nedenleri de erkeklerin evi geçindirememe, bağlanma, sıradanlık ve özgürlüklerinin kısıtlanacağı korkusundandır. Ancak erkeklerin de içinde evlenip sıcak bir yuva kurma isteği vardır. Bir ilişkide aşağıda verilen koşullar sağlanırsa erkeklerin içinde bulunan bu istek de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

1- Kendinizi Sevin: Kendinize değer verin, güvenin kısacası kendinizle barışık olun. Kendiniz olmaktan mutlu değilseniz başka insanların sizi mutlu etmesini bekleyemezsiniz. Kendinize güvenin, kendinizi sevin. Böylece partneriniz de sizi sevecektir. İlişkiniz daha olumlu bir yöne doğru ilerleyecektir.

2- İletişim Kurun: İlişkinin başlangıcında da ilişki sürecinde de mutluluğun anahtarı ve sağlam bir birliktelik sürdürmenin kuralı doğru iletişimden geçer. Partnerinizle konuşurken samimi basit bir dil kullanın. İletişim kurabilme yeteneği karşı taraf için ömrünü geçirecek kişi de aradığı en önemli özelliktir.

3- Özgürlüğünü Kısıtlamayın: Partnerinizin sizden başka çevresi olduğunu da unutmayın. Evlendikten sonra da çevresiyle aynı şekilde görüşebileceğini ona gösterin.

4- Doğal Olun: Yapmanız gereken tek şey doğal olmak, poz vermek değil. Siz onun gerçek halini bilmek istiyorsunuz. Emin olun ki o da evleneceği kişinin gerçek halini bilmek istiyor.

5- Partnerinizin Güçlü Yanlarını Destekleyin: Onun başarısıyla gurur duyun ve ona da bunu hissettirin. Gururunu okşayın. Her zaman onun yanında olduğunuzu sözlerinizle ve davranışlarınızla belli edin.

6- Zaman Tanıyın: Erkekler ilişkiyi evlilik yönüne çevirmede genellikle kızlardan daha yavaştır. Çünkü onlar da ne kadar uyumlu olduğunuzdan emin olmak isterler. Evlilik konusunu siz açmayın. İlişki en az bir yılı geçince eğer açmıyorsa o zaman siz açabilirsiniz.

7- Birlikte Daha Güçlü Olacağınızı Hissettirin: Her ilişki maddi ve manevi zor dönemlerden geçebilir. Partnerinize yalnız olmadığını, bu dönemleri birlikte atlatacağınızı, birlikteyken daha güçlü ve sağlam olacağınızı hissettirin.

8- Evliliğinizle İlgili Hayaller Kurun: Evlilik tek başına yaşamaktan daha güvenlidir. Birlikte paylaşacağınız bu yolculuğun ve dünyaya getireceğiniz bebeğin hayalini kurun. Eğer partneriniz çocukları seviyorsa annelik yapabilecek yeteneğinizi ona gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here