Erkeklere İstediğinizi Yaptırmak

0
106

Sevdiğiniz erkeğe istediğinizi yaptırma, söz geçirme ve hoşunuza gitmeyen hareketlerini söndürme konusunda oldukça zorlanabilirsin.

Hele ki toplumumuzdaki erkeklerin çoğunluğu ‘erkek evlat istediğini yapar’ yaklaşımı ile yetiştiği için onlara söz geçirmek daha da zor.

Fakat hırslarınızı değil aklınızı kullanarak size karşı az da olsa sevgisi olan, sizi kaybetmekten korkan erkeklere istediklerinizi kolayca yaptırabilirsiniz.

1. İsteğinizi ilk defa söylerken kesinlikle kibar bir dil kullanmalısınız. Çünkü kötü bir dil onu kendinizden uzaklaştırır. Amacınız onu uzaklaştırmak değil size olan sevgisini okşayarak istediğinizi elde etmek olmalı.

2. Kullandığınız bu kibar dil aynı zamanda içten olmalı. Yapmacık tavırlar da erkeğin sizi ciddiye alamamasına neden olur. Kalbinizden geçenleri açıkça ve net bir şekilde isteyin. Dolaylı mesajlarla bir erkeğe istediğinizi yaptıramazsınız.

3. Ne istediğinizi açıkça söylemekten çekinmeyin. Dolaylı sözler yorduğu için dikkatleri kısa sürede dağılır. Size odaklanmasını ve istediğinizi açıkça anlamasını istiyorsanız korkularınızı bir kenera bırakıp net bir dille konuşmalısınız.

4. Erkekler hiç büyümeyen çocuklar oldukları için onları yönetirken ara sıra pohpohlamanız gerekebilir. ‘Sen benim için teksin, bunu senin için yapmanı istiyorum’ gibi cümlelerle onu istediğiniz şeye hazırlamanız gerekiyor.

5. Kendini değerli hisseden erkek derhal harekete geçecektir. Nir bakıma erkeklerin enerji kaynaklarını doldurmak için gururlarını okşamanız gerekiyor. Zamanında ve yeteri kadar gururlarını okşarsanız yaptıramayacağınız şey çok azdır.

6. İsteklerinizin nedenlerini açıklamak en önemli nokta. Yapacağı iş erkeğin mantığına yatarsa daha hızlı yapar. ‘Bunu yapmanı istiyorum çünkü yapmaman beni üzüyor’ gibi cümlelerle yapacağı şeyin neden sonuç ilişkisini açıklayın.

7. Bazı isteklerinizin onun iyiliği için olduğunu hatırlatın. ‘Çünkü seni sevdiğim için istiyorum.’ Gibi cümlelerle onu önemsediğinizi; bazı şeyleri kendi iyiliği, dolayısıyla ilişkinin iyiliği için yapması gerektiğini anlatın.

Tüm bunlarla erkeğe istediğinizi yaptirabilirsiniz. Fakat kesinlikle içinizde art niyet olmamalı. Kendi fırs ve egolarınız için bir erkeği değiştirip kullanmaya çalışırsanız hem istediğinizi yapmayacak hem de sizi ne kadar çok severse zevsin sizden uzaklaşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here