En İyi Kişisel Gelişim Dergileri

0
60

Okuduğum dergiler var. Bu dergilerin aylık alışverişlerini yaparım, fırsat oldukça toplu alırım okurum. Reklam olsun diye demiyorum hepsini seviyorum ve okuyorum.

1. Popular Scıenca

En İyi Kişisel Gelişim Dergileri

Keşke türkçe olsa popüler bilim olsa mesela ismi harika olur. 6 liraya güneş sisteminde ki gezegenler, dünyayı korumak için neler yapılmalı , paralel evrenle hakkında bilgiler veren bu dergiyi mutlaka okuyun. Bak git incele oku kesinlikle tavsiye ettiğim benim takip ettiğim 6 dergiden birisidir.

2. Atlas

Bu dergileri okurken sahibi kimmiş geçmişi neymiş bunlara bakmıyorum ben içeriğine bakarım diyor ki, İstanbulun kökleri ve çok da güzel şehir rehberlerini çok güzel yapıyorlar. Atlasın birden fazla dergisi var. Çok güzel bir gezi dergisidir. Fiyatı 11 lira Türkiyenin coğrafyasını öğrenmenizi sağlıyor.

3. Atlas Tarih

Kebap da vardı havyar da osmanlı sofrası, osmanlı biliyorsunuz domatesle çok geç tanıştı. Kanuni melemen yiyememiştir neden yiyemedi domates amerikadan geldi çünkü avrupaya, avrupadan da bize düşün kocaman kanunisin melemen yiyemedi. Ama burda öyle güzel anlatıyor ki orta cağ avrupasından anadoluya işte onların cadı kültürleri, cehaleti felan filan bir zafer nasıl felakete döndü Atlasın tarih dergisi çok güzel.

4. Fortune

Benim ekonomi üzerine okuduğum dergilerdir. Dünyaya ne yatırım yapsam acaba diye düşünüyorsanız. Ekonomik olarak, hayatınıza veya kendinize. Fortuneyi bilmeniz lazım. Ben şey dergileri sevmiyorum hani kadınlar içinde var o, dergiyi bir açıyorsun full reklam dolu. Kadın dergileri maalesef ful reklamdan ibaret. Fiyatına gelirsek 14 TL.

5. Suç Bilimleri (Bilim Ütopya)

Bu dergiyi yeni yeni tanıyorum. Bu dergi temalar işliyor. Biraz pahalı yerli malı yurdun malı. Ben beğeniyorum suç bilimini işlemiş. Parmak izleri, deri kalıntıları, tırnak izleri televizyonda ki filimler üzerine, diziler üzerine ahkam kesmek istiyorsan bu dergiyi bil. Ben bilim ve ütopyayı öneririm.

Ama bu kadar derginin içerisinde olmayan önerdiğim başka dergilerde var ki onlar da Kafa, ve Altyazı dergileri.

Ben size her ay okuduğum izlediğim filimleri sizinle paylaşmayı seviyorum. Umarım beğeniyorsunuzdur. Sizde lütfen yorum olarak belirtin bakalım hangi dergileri öneriyorsunuz. Lakin, siyasi görüş veya aşırı dini görüşlü sağa sola çekecek dergileri değil. Kültür katacak dergileri lütfen bilgi katacak dergileri. Evet haklısınız oda bilgidir onlarıda öğrenmesi lazım ama özellikle şu görüş şu görüş diye zorlamayın.

Zamanında sızıntı gibi paçavra gibi dergiler vardı maalesef onun gibi dergileri istemiyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here