Efsane Türkçe Motivasyon

1
157

Motivasyonuzu tavan yapacakyapacaktır kelimeler bunlar, efsane türkçe motivasyon, motivasyon hakkında okumanız gereken makaleler. Bıktım artık! Bahaneleri duymaktan bıktım! Yapamam diyenleri duymaktan bıktım! Korkakları dinlemekten bıktım, kendi başına adım atamayan eziklerden bıktım artık efsaneleri duymak istiyorum.

Artık tarih yazanları dinlemek istiyorum.

Artık ben bu işi yaparım diyenlerden muhattap olmak istiyorum.
Sana soruyorum kardeşim sana! Evet sana soruyorum!
Sen bir korkak mısın?
Sen bir ezik misin?
Sen bir kaybeden misin yoksa bir efsane misinm sana soruyorum.

Eğer bir korkaksan, eğer bir eziksen, eğer bir kaybedensen bu makaleden çık bir daha bu sayfaya gelme ama hayır ben bir efsaneyim diyorsan, ben tatih yazacam diyorsan şimdi iyi oku.
Eğer efsane olmak istiyorsan. Kural bir kendinden başka kimseye güvenmeyeceksin, kendinden başka herkez seni yarı yolda bırakabilir. Ailen seni yarı yolda bırakabilir, ailen seni yarı yolda bırakabilir, arkadaşların seni yarı yolda birakabilir, öğretmenlerin seni yarı yolda birakabilir ama sen kendine güveniyorsan ama sen kendinden başka kimseden yardım beklemiyorsan. Bunların hiçbiri sorun olmayacak. Hiçbiri sorun olmayacak.

Bu yolda tek başına olduğunu bilmeni istiyorum bu yolda tek başınasın engelleri tek başına aşacaksın, zorlukları tek başına göğüs gereceksin, çamurcuları tek başına ezeceksin. Bu yolda tek başına yürüyeceksin.
Şunu unutma! Şunu sakın unutma seni senden başka kimse durduramaz eğer bunun dışında bir şey söylüyorsan bunun adı bahanedir kendine güven, kendine inan, diğer insanlar ne derse desin sen yolunda yürü gerisi önemli değil.

Kalbini Dinlemeyi Öğreneceksin

Zihin ezbercidir, zihin kuskucudur, zihin korkaktır eğer sadece zihnini dinlersen adım bile atamayacaksın, eğer zihnini dinlersen efsane olmayacaksın ama kalbin öyle değil! Kalbin öyle değil! Kalp cesurdur.
Kalp bahaneleri dinlemez, kalp çamurcuları dinlemez, dikine dikine gider hayallerinin sende öyle yapacaksın hayallerinin dikine dikine gideceksin.

Sana yapamazsın diyenlerin üzerine üzerine gideceksin.
Kalbini dinlemeyi öğren eğer kalbini dinlemeyi öğrenirsen orjinal olacaksın eğer kalbini dinlersen diğer insanlardan farkın olacak eğer kalbini dinlersen dostum bir efsane olacaksın.

Köpek Gibi Çalışacaksın

Efsane olmak kolay değil, efsane olmak basit değil, köpek gibi çalışman lazım.
Yüz kere söyledim bir daha söylüyorum. Motive olmadığın zamanlarda çalışman lazım, içinden gelmediği halde çalışman lazım, hasta olduğun günlerde bile çalışman lazım, depresyonda olduğun günler bile çalışman lazım, sevgilinden ayrıldığın günde bile çalışman lazım. Sürekli ama sürekli çalışman lazım dünyanın kuralı bu bu işler böyle yürüyor.

Köpek gibi çalışmadığın sürece hiçbir zaman başaramayacaksın.
Köpek gibi çalışmadığın sürece dünyaya bir iz bırakamayacaksın.
Sürekli arkadaşlarınla boş yaptığın sürece başarılı olamayacaksın.
Günde 12 saat uyuyarak başarılı olamayacaksın.

Artık kendini topla ve çalışmaya başla.
Dikkat ettiysen bu üç kuralın içinde şans yok, bu üç kural da yetenek yok, bu üç kural içinde başkalarından destek almak yok, sürekli motive olmak yok.
Sana sadece gerçekleri açıkladım efsane olman için gerekenleri açıkladım.
Eğer efsane olmak istiyorsan, dünyaya bir iz bırakmak istiyorsan bu kuralı uygula bir gün değil, bir ay değil hatta bir yıl bile değil yıllarca bunu uygulaman lazım.
Sabırlı bir şekilde yıllarını bu işe vermen lazım ve ondan sonra şöhretin kapıları sana açılacak, dünyaya bir uliz bırakacaksın ve bir efsane olacaksın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here