Düğüne Giderken Neler Giyilir

0
252

Evlenirsiniz evlenmezsiniz o sizin bileceğiniz iş ama bahtınız o düğünde olabilir. Düğüne giderken neler giyilir oldukça zor bir konu şimdi size oldukça şık önerilerim olacak. Eğer oldukça lüks ve ihtişamlı bir ortamda bir düğüne katılacaksanız smokin giymeniz şart özellikle siyah simokin beyaz ata yaka gömlek ve papyon bu tarz davetler de klasik çizgilerden asla şaşmayın derim. Farklılıklar yaratıp sivrilmeye hiç gerek yok kapıda kalabilirsiniz ama gideceğiniz ortamı siz daha iyi bilirsiniz benden afiften bir farklılık isterseniz, kuşak bağlamak yerine pantolon askısı takabilirsiniz.

Ama düğün bir otelde, otelin balo salonunda yada havuz başında olacak ise yine klasiklerden şaşmayın derim ama bu sefer smokin giymenize gerek yok çünkü bu düğünler de büyük ihtimalle smokin giyen tek kişi damat olacak o yüzden ikinci bir damat olmaya gerek yok yani.

Bu tarz davetlerde siz kendinize koyu renkli bir takım tercih edebilirsiniz. Siyah olur, füme olur, gri olur, lacivert olur, kahverengi olur siz hangisini seviyorsanız onu tercih edin ve unutmayın bu davetlerde kullandığınız bu takımları daha sonra toplantılarda, iş yemeklerin de, arkadaş buluşmalarında da kullanabilirisiniz. Takımın içine de yine takımın tonlarında bir gömlek çok yakışır ayrıca biraz hareket katmak isterseniz de yaka mendilinizi ve kravatınızı yine takımın tonları ile uyumlu ama böyle desenli olanlardan seçebilirsiniz.

Kır Düğünü, Evin Bahçesinde Olan Düğünler

Ama bizim düğün kır da, park da, bayır da, bahçe de diyorsanız kıyafet seçimin de biraz daha özgürsünüz.
Bu düğünler için ideal olan daha renkli, daha harekli kombinler… Ortam kapalı mekanlara göre daha samimi daha rahat olacağı için bu rahatlığı kıyafetlerinize de yansıta bilirsiniz. Yazlık hava alan kumaşlardan açık tonda bir elbise tercih edebilirsiniz hatta hazır takım elbise tercih etmek istemiyorsanız kendinize göre gömleğinizi, çeketinizi, pantolonunuzu kombinleyerek kendi takımınızı oluşturabilirsiniz.

Kumsal düğünü

Kumsal da yapılacak bir düğüne davetli iseniz az önce açık hava düğünleri için söylediğim kurallar burda da geçerli ama dikkat etmeniz gereken bir husus var oda renkler kumsal da olacak bir düğüne siyah veya lacivert takım giyerseniz olmaz. Yaz, kum, güneş bunları bir işaret kabul edin ve size işaret ettiği tonlar da bir takım tercih edin. Yani anlayacağımız üzere beyaz, kum rengi, bebe mavisi, bej gibi tercih edebiliriz ayrıca papyon, kıravat, gömlek, çeket hepsini bir arada kullanmak zorunda da değilsiniz söyledim ya açık hava da gayet özgürüz tadını çıkarın bunun.

Davetli olarak görevlerinizi en şık şekilde tamamladığınıza göre yavaş yavaş damat olma yolunda ilerliyorsunuz demektir. 😂 Yo yo ben bir şey imaa etmeye çalışmıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here