Dolgun Saçlara Sahip Olmanın Yolları

0
117

Dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız eğer sürekli olarak saç bakımı yapmalısınız. Ayrıca geçici hacim önerilerinden uzak durmalısınız. Çünkü bu yöntemler saçınızı kısa bir süre dolgun gösterirken sonrasında sizin bu duruma alışmnıza ve sönük saçlarınıza kalıcı çözüm ararken yanlış yöntemlere başvurmanıza sebep olabilir. Dolgun ve sağlıklı saçlar için ilk ve en önemli adım olan bakım için en temel yapmanız gereken şey saçınızı sık yıkamaktan vazgeçmek olacaktır.

Saçın kendi doğal yağı ile kendi bakımını yapması oldukça önemlidir. Ek olarak çeşitli yağ karışımları ile saçınızı besleyebilirsiniz. Sağlıklı bir saç zamanla dolgun bir görünüme de kavuşacaktır. Saçlarınızın dolgun görünümünü muhafaza etmek için sık sık yapılan ısı ile çalışan saç aletlerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Sarımsak kullanmak canlanma için iyi bir çözümdür. Ancak kokusunun saçtan uzaklaşması oldukça uzun zaman almaktadır. Bu yüzden bu gibi bir yöntem kullanımı için uzun bir tatil dönemine ihtiyacınız olacaktır.

Çam terebentin de benzer şekilde çok besleyici olmasına karşın oldukça kötü bir kokuya sahiptir. Fakat sarımsak gibi uzun süre kalıcı değildir. Bu sebepten bunun tercihi daha uygun olacaktır. Dolgun saçların yolu bakımlı olmaktan geçer. Bu yüzden sık kesim ve yağlar ile kuruluğu gidermek önemli ve gerekli bir işlemdir. Geçici dolgunluk için ise çeşitli firmaların ürünlerini alabilir bunları uyguladıktan sonra başınızı aşağı eğerek kurutma işlemini yapabilirsiniz. Sonuç daha dolgun saçlar olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here