Derece İsteyenler İçin Ders Çalışma Programı

0
59

Derece isteyenler için ders çalışma programı öncesi şunu hatırlatmak istiyorum. Derece isteyen öğrencimiz YGS`de, LYS`de, TEOG`da ilk 10`a geçmek isteyebilir, ilk 100`e girmek isteyebilir, ilk 1`e girmek isteyebilir. Bu artık sizin hedefinizle ilgili bir durum.

Bu gurupta olan öğrencilerimizin şuan bizi okuması çok önemli. Ne yapacaksınız burada; önemli olan aslında burda biliyor musunuz? Sınavlarda ekstra zeki olmanıza gerek yok. Önemli olan düzenli ve etkili ders çalışmak. Eğer ki derece isteyen bir öğrenci, düzenli ve disiplinli çalışıyorsa eminim ki onun istediği hedef çok yaklaşmış demektir.

Burda ilk 10, ilk 100, ilk 1`e girmek isteyen öğrencilerimizin nasıl bir program hazırlaması gerektiğine dair sıkı ve yoğun bir program sizi bekliyor.

Çalışma Programımız

Şimdi derece istiyorsak ne yapacağız. Öyle günde bir ders, imi ders olmaz, en az 3 ders çalışıyoruz arkadaşlar. İşte; pazartesi günü Fizik, biyoloji, geometri çalıştık işte bunların sureleri tamamen size bağlı, bunu derken bizler saatli programlara karşıyız. Çünkü neden, günde kaç saatinizi ayırıyorsunuz ders çalışmaya, işte aralardaki molalarıda unutma da, çünkü işte derece isteyenler 10 saat oturuyorlar ya, aman sakın mola vermeyi unutmayın.

 

Ama en az 3 ders çalışıyoruz. Tabiki de konu eksiğinize göre konu tekrarı yapmanızda fayda var. Yada işte sizlerin haftalık, aylık tekrarlar yapması da çok önemli. Tekrarı yaptınız ve arkasından soru çözeceksiniz. Özellikle derece isteyenlere diyorum ki, konu eksiğinize göre ders çalışmanızı tamamlayacaksınız.

Çünkü saten derece isteyen bir öğrencinin bu tarihlerde çok konusu bitmiştir. Çoğu şeyi toparlamışlardır. Bol bol ne yapılabilir artık; deneme yapılabilir. 2-3 günde deneme çözmeniz de fayda olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here