Cristoano Ronaldo`nun Hayatı Hakkında Bilmediğiniz 9 Şey

Cristoano Ronaldo`nun Hayatı Hakkında Bilmediğiniz 9 Şey
9 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 17 kez okundu.

Cristoano Ronaldo`nun hayatını öğrenmiş olacaksınız. Hem oynadığı futbol ile hemde karakteri ile ön plana çıkan Cristoano Ronaldo gönüllerde taht kurmuş birisi. Bu makalede Cristoano Ronaldo hakkında bilmediğiniz gerçekleri sizler için derledik.

1. Futbola başlaması

Cristoano Ronaldo`nun babası Andoria kulübün mazemeciliğini yaparken oğlunuda bu kulübe yazdırmıştır. Cristoano Ronaldo`yu klübe yazdırdıktan kısa bir süre sonra çok yetenekli olduğu keşfedilerek, futbol hayatı başlamış oldu.

2. Travma ve alkol

Cristoano Ronaldo 10 yaşında iken çok büyük bir travma atlatmıştır. Ronaldonun babası çok alkol içen biridir ve birgün ronaldo kulüpte bir sedyenin üzerinde baygın halde görmüştür. Ve bu travma onun ömür boyu alkol almamasını sağlamıştır.

3. Yardımseverliği

Portekizli oyuncu 2012 yılında kazanmış, altın ayakkabı ödülünü açık artırma ile satmış ve elde ettiği 1.5 milyon € hiç düşünmeden filistinli çocuklara bağışlamıştı bunun üzerine, sahaya filistin bayrağı ile giren çocuğa sarılarak da duyarlılığını kanıtlamıştır.

4. Dövmesi neden yok

Cristoano Ronaldo bir çok akrabasının tersine, dövme yaptırmamak da bunun sebebi ise düzenli olarak kan vermesi, dövmeli insanlarda kan verebilmek de ama enfeksiyon riskinden dolayı bu çok fazla yapılamamakta.

5. Beyin Ameliyatına Bağış

 

2014`de Erık ortız adlı bir çocuk annesi, ameliyat masraflarını karşılayamadığı için ronaldodan satıp ameliyat masraflarını karşılamak için formasını istemiştir. Bunun üzerine Ronaldonun girdiği bu diyalog ailesinin hikayesini öğrenmesine neden olur. Cristoano Ronaldo bunun üzerine hem ameliyat için gerekli 70 bin euroyu öder, hemde formasını gönderir. Daha sonra çocuğun bütün tedavi masraflarını karşılamıştır.

6. Girişimciliği

Futbol kariyeri dışında girişimci kişiliği ile de ön plana çıkan ronaldo, kendi markası olan Cr7`yi yaratmıştır. Özellikle iç çamaşırı alanında iddaalı olan cr7 markasının koleksyonunuda bizzat kendisi tanıtmakta.

7. İslam hakkında düşünceleri

Türkiye`ye olan sevgisinin yanında, bir röportajında da islam dini hakkında da olumlu düşüncelerinden bahseder. Özellikle 7 ocak paris terör saldırısında, müslümanları suçlayanlara tepki göstermiş bu olayları tek bir medyaya yıkıp, müslümanları suçlanması yanlış olduğunu belirtmiştir.

8. Çocukları

Portekizli oyuncu Cristoano Ronaldo 3 tanesi taşıyıcı anne olmak üzere 4 çocuk sahibi. Hatta bebeklerinin 3`ü son 1 yılda Dünya`ya gelmiştir. Cristoano Ronaldo`nun ikizleri taşıyıcı anneden olması Cristoano cunyirın annesinin belli olmaması adeta Cristoano Ronaldo`yu eleştiri yağmuruna tutmuştu.

9. Velayetler

Doktor Rolekt Cristoano Ronaldo`nun olası ayrılıklarda. Çocukların velayeti için çocukların taşıyıcı anneliği seçtiği söylemiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git