Çok Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

0
85

Çok çabuk yağlanan saçlara mı sahipsiniz. O zaman hemen bu yazıyı okuyarak saçlarınıza bakım yapmaya başlayın.
Elma sirkesi; Bir bardak suyun içine 3 yemek kaşığı sirkeyi katın. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra bu karışımı saçınıza dökün. Çok az beklettikten sonra yani iki üç dakika sonra ılık su ile güzelce yıkayın. Bunu haftada iki kere yaptığınızda yağlı saçlarınızdan kurtulacaksınız. Saçınızda kepek problemi de varsa hemen geçtiğini fark edeceksiniz.
Aloe vera jel; yağlı saçlar için mucizevi olan aloe vere jel özellikli şampuanları tercih edin. Şampuanın içine; bir yemek kaşığı limon suyu ilave edin. Saçınızı bu şampuan ile yıkayın.

 

Limon suyu; iki bardak suyun içine 2 limonun çıkan suyunu ekleyin. Bu karışımın içine iki çay kaşığı bal ekleyin.Karışımı saçınıza dipten uca sürün. Saçın derisine masaj yaparak sürün. Bir süre beklettikten sonra saçınızı güzelce yıkayın. Hafta da iki kere uygulayın.

Yumurta sarısı; iki yumurtanın sarısını ayırın ve sarısına 3 damla limon suyu ekleyin. Saçınızı eşit şekilde ıslatın. Ve bu karışımı saçınıza sürün. 5 dakika kadar saçınızda bekletin. Saçınızı çok iyi şekilde yıkayın.

Etkili yöntemlerden bir tanesi de şu şekilde; siyah çay. Bir bardak suyun içine 2 yemek kaşığı kadar siyah çayı ekleyin. 10 dakika kadar kaynatın. Çay yapraklarını süzün ve ılımaya bırakın. Bu karışımı saçınıza dökün. Beş dakika boyunca saçınızda bekletin. Sonra saçınızı yıkayın. Ardından da saçınızı şampuanlayın. Saçlarınızdaki yağlanmanın azalması için bu uygulamayı hafta iki kere yapabilirsiniz.

Muz maskesi; bir muzu iyice ezin püre haline getirin.İçine balı ekleyin.Bu karışımı saçınıza iyice yedin. uygulamayı yaparken saç dibinden ucuna doğru sürün. 20 dakika saçınızda bekletin. Ilık su ile iyice durulayın. Bu uygulamayı haftada iki kere uygulamak yeterli olacaktır.

Saçın hemen yağlanmaması için; saçınızı banyodayken iyice şampuandan arındırdığınıza emin olun.
Saçlarınız yağlandığı zaman saçlarınızı kaşımayın bu daha çok saçınızın yağlanmasına ve derinin dökülmesine neden olur. Saç kremi kullanırken sadece kremi saç uçlarına sürün. Saçlarınızı er ün fırçalamakta saçınızın hemen yağlanmasına neden olur. Omega 3 yağ çeşitlerinden zengin olan yiyecekleri tüketin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here