Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

0
92

Cildi sıkılaştırmak isteyen kişilere önerebileceğimiz maske çeşitlerinden bir tanesi şeker ile yapılan maskedir. Bunun için kullanacağımız kabın içerisine şekeri yaklaşık 2 yemek kaşığı olacak kadar alıp üzerine zeytinyağı bir yemek kaşığı kadar ekleyelim ve ardından bir ya da iki damla olmak koşuluyla limon suyu ekleyerek bu 3 karışımı güzelce karıştıralım. Elde etmiş olduğumuz bu maskeyi daha önceden temizlemiş olduğumuz cildimizin üzerine masaj yapar şekilde dairesel hareketler ile sürelim. Maske cilt üzerinde 10 dakika kadar duracaktır ve ardından ılık su cilt temizlenecektir. Bu maskeyi yapacak olan kişi kuru bir cilde sahip bir kişi ise maskenin içerisine ekstra olarak bir yemek kaşığı kadar bal eklemelidir.

Kil maskesi sivilcelere gözeneklere ve daha birçok şeye çok iyi gelen bir maske olduğundan dolayı cildi sıkılaştırmak isteyen kişilere de iyi gelmekten kendisini eksik tutmamaktadır. Bu maskeyi hazırlarken ilk olarak yeşil kili bir yemek kaşığı olacak kadar alıp üzerine baldan bir tatlı kaşığı kadar ve yoğurttan da bir yemek kaşığı kadar ekleyip güzelce karıştıralım. Karışım maske haline gelince temiz olan cildin üzerine uygulayalım ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyelim. Süre sonunda bol miktarda ılık su ile cildinizi durulanalım. Üstelik bu maskeyi yalnızca haftanın bir günü yaptığımız zaman bir kaç deneme sonucunda istediğimiz sonucu almamıza yardımcı olmuş olacak.

Cilt sıkılaştırma denildiği zaman akla ilk gelen maske isimlerinden bir tanesi yumurta maskesidir. Bu maskeyi yapabilmek için bir tane yumurta akı ve bir yemek kaşığı kadar yoğurdu alalım güzelce karıştıralım. Karışımın son aşamasında üzerine birkaç damla olacak kadar limon suyu ekleyin ve yine aynı şekilde bir çay kaşığı kadar yulaf ezmesi ekleyerek bir kez daha bu karışımı karıştıralım. Şimdi ise elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinizin üzerine hafif yavaş hareketler ile güzelce sürelim. Maske cilt üzerinden cilt tipine göre 10 ya da 20 dakika arasında değişiklik göstererek bekletilir. Bu süre içerisinde maskenin kurumuş olduğunu anladığınız zaman bol soğuk su ile yıkamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here