Cilt Lekelerine Özel Maske Tarifi

0
100

Birçok insan kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Ancak bu çok da kolay değildir. Ciltte renk bozukluğu, güneş lekeleri , sivilce lekeleri pürüzsüz bir cilt görünümünü engeller. Bu lekeleri gidermek için bazı maskeler vardır .Şimdi size bahsedeceğim maske cilt tonunuzun düzenlenmesine yardımcı olacak ve porselen gibi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak bu maskeyi haftada en fazla iki kez uygulamalı maskeyi uyguladıktan sonra mutlaka iki gün güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Çünkü cildi inceltir ve leke oluşumuna açık bir ten meydana getirir.

Ayrıca normal günlük cilt bakımınızı uygulamalı cildinizi temiz tutmalısınız. Öncelikle bu maske için kullanmanız gereken malzemeler karbonat yoğurt ve limon suyudur. Bir çay kaşığı karbonatı bir yemek kaşığı yoğurt ile çırpın. Bir zaman sonra yoğurdun kabarmaya başladığını göreceksiniz. Daha sonra iki damla limon suyu ekleyin karıştırın. Bu karışımı cildinizin her yerine uygulayın ve yarım saat bekleyin.

Cildinizin her yeri kuruduktan sonra durulayın . Cildinizde maskenin kurumasını beklerken yanmalar hissedeceksiniz ve duruladıktan sonra bir süre kızarıklık olacaktır ancak ikinci gün uyandığınızda cilt tonunuzun dengelendiğini ve cildinizin daha Işıl Işıl göründüğünü fark edeceksiniz.

Ancak bu maskeyi uygulamadan önce yan etkisi olup olmadığının veya cildinizin alerjisi olup olmadığını öğrenmek için mutlaka cildinizin küçük bir yerinde dememelisiniz. Böylece maskeden sonra oluşabilecek herhangi bir cilt problemini ortadan kaldırmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here