Canlı Görünen Makyaj Teknikleri Nelerdir?

0
178

Makyaj, kadınlar için adeta bir sihirdir. Kadınların makyaj yapmasındaki en büyük neden ise yüzlerindeki sivilce veya leke gibi kusurları kapatmak veya yüzlerinin daha aydınlık, daha canlı görünmelerini istemleridir.
Yüzün hem lekesiz, pürüzsüz hem de daha canlı görünmesi için yapılması gereken makyajda bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalardan bazıları şunlardır:

  • Makyaj yapılacak cilt temiz olmalıdır. Cilt yağlı görünümünden uzaklaştırılmalıdır. Bunun için sabun veya yüz temizleme jelleri kullanılabilir. Eğer yüzünüzü yıkamak istemezseniz de yüzünüzü bir tonik ile silebilirsiniz. Bu yüzeydeki kirlerin uzaklaşmasını sağlar.
  • Cildin daha canlı görünmesi için, temiz olmasından sonraki kural neme doymuş olmasıdır. Özellikle kuru ciltliler için cildin nemlendirilmesi aşaması son derece önemlidir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir.
  • Bu aşamalardan sonra cilde çok ince yapıda bir kapatıcı uygulanmalıdır. Ürünün yapısının ince olması çok önemlidir. Çünkü canlı görünmesi istenen ciltlere kalın yapıdaki ürünler kullanılmamalıdır. Aksi durumda makyaj yapıldıktan birkaç saat sonraki ciltte görülmesi mümkün olan pullanmalar istenmeyen bir durumdur.

Ayrıca uygulanacak ürünün cilde çok iyi yayılması gerekir. Yüzün bir yerinde fazla ürün birikmesi hoş bir görünüm değildir. Ürünlerin yüze daha iyi dağılımı için nemlendirilmiş bir makyaj süngeri kullanılabilir. Bu aşamadan sonra da cilt rengine uygun bir allık, yüzün çok daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Pembe alt tonlu veya sarı alt tonlu allıklar elmacık kemiklerinin üzerine uygulanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here